Vedomecké liečiteľstvo na Vedoceste

Vedomecké liečiteľstvo je jeden zo smerov vedomeckého učenia. Aj keď nebol oznámený na učení zvanom Vedomecká cesta, ktoré teraz prebieha v strediskách Slovensko-Morava-Čechy, je súčasťou každého dielu a nieto hodiny, v ktorej by sme sa s tým súvisiacimi nezaberali.

Vedomecké liečiteľstvo spočíva v chápaní a uskutočňovaní v niekoľkých vrstvách.

Od tradičného k vedomeckému:

Tradičné liečenie či potlačenie  zránika (epilepsie) s pomocou zeme a vody – pochopenie ohňoveterného prebytku (búrok) v prípade tohto onemocnenia a životospráva.

Vrstva tradičného, teda dávneho ľudového vedomectva – hovorili sme v 1. A 2. dieli Vedomeckej cesty o liečení bylinkami z hľadiska živlov (napríklad živel zeme – zodpovedá jej horká chuť a trávenie  –  zemežlč, palina, kozlík… na trávenie). Sladké – živel ohňa (med a život včely…, kyslé – živel vody… )Vylaďovanie stravy v liečivých súvislostiach. 

Duševná a duchovná ochrana ľudovými spôsobmi: „očiaranie“  seba alebo nemocného čiarou kruhu , (ľudové kriedou, uhlíkom, novodrevné – živou)  prienik do cvičení rajany a Cesty koncovky, teda novodrevné použitie.

Proti úreku: ľudový spôsob – hádzanie uhlíkov do vody a vypitie

Novodrevný spôsob – vedomé použitie očistnej sily ohňa a vody v prepojení

Ľudový spôsob – ochrana močom . Vedomecké pochopenie javu.

Bylinkárstvo: vedomecké pochopenie v živloch a v zákone vzájomného pôsobenia. Viac rozvinieme v 3. časti. Heslovite   k bylinkám: Pôsobenie účinnej látky (priame – s dávkovaním)

Pôsobenie účinnej látky (priame – cez naladenie)

Pôsobenie rastlinných látok v zmyslovej úrovni (vôňa chuť, správy, živly…)

Pôsobenie spôsobom podania

Ďalšie pôsobenia (viac v 3. časti)

Ľudové vedomecké spôsoby – hromová skala a hadí kameň na Podpoľaní (podobenstvá s použitím dierovým a podlhovastého kameňa v Indii (jóny a lingham)

Liečivé použitie hudby a liečivé piesne

Ľudové začitávanie nemoci a novodrevné mudry

Použitie vedomeckých mudier pred používaním strojov (automobil – pred cestou, motorová píla a iné v podstate nebezpečné činnosti opatrené bezpečnostnými vedomeckými opatreniami).

Otužovanie a liečenie živlami (jazero, voda, ľad, oheň, uhlík, pahreba)

Prechodové obrady chlapov a žien v súvislosti so živlami

Obrady očisty a zasvätenia – od postrižín k liečiteľstvu

Očista po pôsobení médií a iných znečistení duše

Očista od nepriaznivého pôsobenia vzťahov  

Liečivá sila kruhodejových výročných sviatkov

Nalaďoveanie živoštiav (hormonálnej sústavy) cvičeniami pohybovými a duševným sebaovládaním  

  Práca so šťavmi nabudenia, predstavivosti, jarenia, šťastia a ich previazanie so skutočným životom.

Bubon „riečica“, ktorý mnohí označujú ako šamanský, sa používal aj v tradičnom slovenskom liečiteľstve. Liečili ním vedomci aj v 20. storočí . Možno preto, že bol vyrobený často zo sita, ale aj preto, že mal „preosiať“ dobré sily od zlých, v oblasti Poľany a Vepra ho označovali ako „riečica“.

Doteraz sme nezverejňovali správy o vedomeckom liečiteľstve a o vedomeckej zdravovede, aby sa nám na Vedomeckú cestu  neprihlásilo príliš veľa účastníkov. Keďže na tento víkend  v Prahe sú ešte voľné miesta, snáď niektorých poteší tento heslovitý výpočet liečiteľských vstupov v prvých častiach Vedomeckej cesty . Skratkovitá podoba článku je z toho dôvodu, že  pisateľ sa práve balí.

Chvála za dary.

Žiarislav

Snímky: Ďuro Shelley – Letný Slnovrat r.´12, Veporské vrchy

Viacej k Vedomeckej ceste TU

Ak chcete podporiť našu redakčnú činnosť, môžete prispieť jednorázovým darom, trvalým príkazom, alebo poukázaním 2% z dane z príjmu – tuto:  CHCEM PODPORIŤ

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/vedomecke-liecitelstvo-na-vedoceste

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.