Prevážame starú drevenicu, hľadáme pomocníkov.

O dva týždne 1. – 3. apríla – sa snažíme rozobrať a previezť z Liptova Na Medzu (Kokava n/Rim) starú drevenicu. Musíme ju rozobrať, lebo o chvíľu sa na jej mieste bude stavať iný dom. Trámy sú zachovalé. Stará drevenica sa zachovala vďaka tomu, že na šindľoch je ešte plechová strecha a že je podmurovaná. Drevenica má jednu vnútornú priečku vyrezanú, inak je v podstate celá. Zvnútra omietnutá nie je a ani povala nie je prikrytá hlinou, takže by to malo byť bez väčšej prašnosti. Je k nej dobrý prístup. Chceme ju previezť Na Medzu, kde už máme pripravený priestor pre 2 zruby a keď by sme mali pripravené aj základy (čo sa môže stať), tak ju budeme vzápätí skladať. Drevenica by mala slúžiť aj na ubytovanie hostí v čase koncotýždňoviek a hlavne v čase letných vedomeckých, remeselných a detských táborov.
Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by pomohli pri tejto práci, hlavne chlapov (nevylučujeme odhodlané ženy). Keďže na streche sú aj šindle, aj plechy, začneme ju rozoberať v piatok ráno, alebo už vo štvrtok. Akonáhle bude strecha rozobratá, dáme dole krokvy, pochôdzne brvná a potom samotné trámy zo stien drevenice, ktoré naložíme na kamión a prevezieme z Liptovských Revúc na Kokavu nad Rimavicou. Pravdepodobne budeme potrebovať k tomu ešte aj nákladné auto na cestný prevoz. Kto by s tým mohol pomôcť, nech sa ozve. Pomocníci môžu využiť našu ponuku táborov, alebo iným spôsobom môžu dostať za pomoc protihodnotu. Tiež nám pomôže, ak by vedel niekto o prevoze, ten sme zatiaľ neobjednali.
Na prácu budeme potrebovať páčidlá, laná, strešné rebríky, kliešte a iné obvyklé nástroje. Strava a spanie v Revúcach sú v základnej miere zabezpečené.
Dobrovoľníci nech sa hlásia správou, alebo na číslo 0907 740 868, alebo na imelo diva@ved.sk. Predmet drevenica.

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/prevazame-staru-drevenicu-hladame-pomocnikov

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.