Na čo sa tešiť na Zhromaždení Gazdovskej obrody ´23

GAZDOVSKÁ OBRODA bude pred vítaním Jari pod Poľanou na Látkach, tam, kde sme mali Zimný Slnovrat!
Správy o prírodnom pestovateľstve a chovateľstve sa zídu tak začínajúcim gazdom ako aj rozbehnutým prírodným hospodárom a tiež tým, ktorí sa na to chystajú.
 
DO AKÝCH OKRUHOV sa vnoríme v tomto roku?
• určenie zdravotného stavu domácich zvierat
• ich svojpomocné ošetrovanie
• pôrody v gazdovských podmienkach
• správy o nových zákonoch v oblasti predaju z dvora a rodinných fariem
• aké sú pôdohospodárske pohyby v podmienkach Únie
• praktické rady skúsených pestovateľov, chovateľov, zverolekárov a ďalších znalcov
 
Z REMESIEL sme tohto roku pripravili:
➢ Z prírodného staviteľstva slamené strechy
➢ Z kováčstva prácu so zvarkovou oceľou
➢ Spracovanie ovčej vlny
➢ A ďalšie zaujímavosti
 
A keďže sa blíži jar – nebude chýbať ani Obrad Koláča, Tanec Turoňa a hudobné vystúpenia na počúvanie aj krepčenie, trh Gazdovskej Obrody s výrobkami a výpestkami, predaj a výmena zvierat, výstava prírodného úžitkového umenia a na koniec aj prírodný hospodársky snem.
 
Priamo na mieste, kde bude Obroda prebiehať je MOŽNOSŤ UBYTOVANIA. Posteľ si možno vopred objednať – tie sa isto vypredajú. A tiež si možno objednať sobotňajší obed. (podujatia@ved.sk)
 
Tu je vynovený leták Zhromaždenia Gazdovskej obrody. Náplň ešte nie je celkom uzavretá, čo sa týka prednášok i hudobných vystúpení, takže – môžete podať doplňujúce návrhy. Viacmenej program bude plný , nie sú tam ešte všetky prednášky, ale základ už je. Lístky sa budú dať predplatiť elektronicky  – buď na celé podujatie alebo na jeho časti.  DO programu od minulej podoby plagátu pribudol Jerguš Tesák (ochrana miznúcich biotopov na pozemkoch), Eniesa (hudobníčka), ktorá s ním vystúpi (Jerguš je aj hudobník), Martina Vozárová z vlnárskej manufaktúry – spracovanie vlny (pranie, česanie, pradenie a filcovanie) a na nedeľnom sneme pribudli témy, ako „čo prináša zákon o registrácii hospodárskych zvierat a ako sa vyhnúť ťažkostiam“ a „čo prináša pre poľnohospodárov a chovateľov a tiež výrobcov zákon o povinnej a platenej registrácii videí a webových strán. O ďalších novinkách pošleme správy ale – predpredaj vstupeniek je už spustený tu: https://tootoot.fm/sk/events/63ee050f1ff4a0077c8d1b64
 
Tí, ktorí chcú napomôcť tejto dobrej veci v usporiadateľskej skupine, sa môžu prihlásiť. (podujatia@ved.sk)
Tak urobme spolu niečo dôležité pre udržanie a rozvoj nášho prírodného hospodárstva, aby sa táto pohnutá doba stala krásnou.
Živa!
 

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/na-co-sa-tesit-na-zhromazdeni-gazdovskej-obrody-23

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.