Vlnárska manufaktúra

Na Slovensku je všeobecne známy problém so spracovaním ovčej vlny. 
Vlnu chovatelia často vyhadzujú do hnoja a mnohí už ani nevedia, kam by ju vyhodili. Žijú tu však aj ľudia, ktorí sa spracovaniu vlny začali venovať a ponúkajú možnosti, pri ktorých už neexistuje nevyužiteľná vlna. Vlna každej akosti má u nich svoj účel, presne ako kedysi mala u našich predkov.
Vlnárska manufaktúra je presne takouto firmou, a prídu nám o svojej práci porozprávať na Zhromaždenie Gazdovskej Obrody ´23
 
VLNÁRSKA MANUFAKTÚRA je malý rodinný podnik zo Senohradu, ktorý spracúva surovú ovčiu vlnu. „Chovatelia či remeselníci si u nás môžu nechať vyprať, vyčesať, napriasť, ale i sfilcovať či speletovať vlnu. Vlnu spracujeme už od jednej ovečky,“ hovorí Martina, ktorá aj s manželom tvorí tento neveľký podnik.
Manufaktúra ponúka spracovanie vlny ako službu pre zákazníkov, ktorí si prinesú vlastnú vlnu. Robia napríklad pranie, česanie rúna, či plstenie vo filcovačke.
Martina s manželom nám na Zhromaždení Gazdovskej Obrody porozprávajú o rôznych výrobkoch, spôsoboch a ich vlnárskej ceste.
Tešíme sa na nich!
Spracovala Eliška

 

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/vlnarska-manufaktura

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.