Zákaz vychádzania: Krst áno – prírodné posvätenie nie?

Jednou z výnimiek zo zákazu vychádzania je cesta za účelom krstu. Mnohí si vlastne neuvedomujú, že toto nariadenie okrem toho že je v rozpore s Ústavou SR a ďalšími právnymi normami. Podľa najvyššieho zákona Slovenskej republiky  – Ústavy SR – je zaručená sloboda vyznania a rovnosť práv všetkých občanov akéhokoľvek vyznania. A teda – ak má občan kresťanského vyznania právo na cestu za účelom krstu, tak má aj občan pôvodného vyznania právo na cestu za účelom obradu posvätenia novorodeniatka. A toto nie je krstom, keďže krst je jedoznačné označenie len pre kresťanský obrad. Ak by napríklad zastavili policajti občana pôvodného vyznania, ktorý ide s dieťaťom na prírodný obrad posvätenia, alebo by to bol priamo obradníkom, ktorý tento obrad zabezpečuje, občan nemôže povedať, že ide na krst, pretože to nie je pravda. Je v rozpore s jeho osobnou cťou povedať, že ten obrad je krst, vzhľadom na dejinný útlak touto vetvou náboženstva,  a navyše občan pôvodného vyznania nemôže len tak povedať, že ide na krst, keď ide na pôvodný prírodný obrad posvätenia novorodeniatka, pretože   klamstvo  je v rozpore s duchovnom, Ak by teda občan z vedomeckého okruhu povedal, že ide na obrad posvätenia novorodeniatka, ale nie na krst, policajt by mohol povedať, že toto nepatrí na rozdiel od krstu  medzi výnimky, a že musí zaplatiť vysokú pokutu. Potom by sa občan síce mohol dovolávať práva u všelijakých ombudsmanov, súdov a európskych dvorov, ale povedzme si rovno, že bežný čovek má dnes na práci celkom iné veci, napríklad riešiť otázku núdzového živobytia v čase výnimočného stavu, než aby sa ťahal po súdoch, ktorých vymožiteľnosť je, povedzme si pravdu, teraz mizivá.

Občania si zvykli, že kruhy biblického duchovna dokazujú svoju nadvládu nad pôvodnou duchovnou kultúrou v oblasti štátnych sviatkov, v školstve, v oblasti mediálnej i politickej. Nemuseli by to robiť aj počas výnimočného stavu.

V záujme ochrany našich práv a pôvodnej – prírodnej kultúry – prírodného duchovna – v blížiacom sa sčítaní ľudu sa hlásime v odseku vyznania (náboženstva) k „INÉ“ a po rozkliknutí si píšeme „RODNÉ DUCHOVNO“.

Ilustračná snímka – obrad posvätenia novorodeniatok na slavnosti Letného slunovratu r.17

Ak chcete podporiť našu činnosť, môžete prispieť jednorázovým darom, alebo trvalým príkazom tuto:  CHCEM PODPORIŤ

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/krst-ano-posvatenie-nie

1 komentár

    • Lívia Desáková on 18.03.2022 at 12:28
    • Odpoveď

    Narodil sa mi syn. Rada by som ho nekrstila v kostole ale v prïrode .Prosim o bližšie informácie .

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.