Zelená vlna Vedomeckej cesty  – na prvej časti 100 prihlásených 

Prvá časť Vedomeckej cesty v Jelenci bola výnimočná aj tým, že bol na nej v sobotu večer koncert skupiny Bytosti Svargy. Žiarislav zvolal zostavu, ktorá chodí na výročné sviatky a obradové príležitosti a tak vyše 30 účastníkov slovenskej Vedocesty si nielenže užili piesne, ale sa aj vyspievali a vytancovali.

Prvého sústredenia Vedomeckej cesty zúčastnilo postupne – na Morave, na Slovensku a v Čechách 70 účastníkov. Prihlásených bolo vyše 100 – takmer tretina pre chrípkové obdobie nakoniec odriekla účasť. Aj tak to bola na túto dobu slušná účasť. Možno povedať, že sme začali písať nové dejiny obrody pôvodnej kultúry. Vedomectvo po tisícročí zákazov ožíva. Prekvapivo veľký záujem bol o obradoslovie a tak Žiarislav chystá v tomto smere prekvapenie pre český i slovenský kultúrny priestor, ktoré sa zviditeľní v mesiaci pučania dubov.

Niektoré časti učenia budú prepísané v nahrávkach, niektoré sa zbierajú v podobe zošitov (skrípt) a niektoré – ako to už býva, sú len pre tých, ktorí tam boli a ostanú v ich dušiach.

V dušiach ostanú hlavne zážitky, ktoré sa nedajú prepísať, ani prerozprávať.

Celý článok TU

Viacej k  Vedomeckej ceste TU

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/zelena-vlna-vedomeckej-cesty-na-prvej-casti-100-prihlasenych

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.