NOVODREVNÁ VATRA PLÁPOLALA DO RÁNA

Druhý ročník festivalu Na Medzi otvoril ďalšie témy a piesne.

Novodrevná Vatra, ako sme nazvali hudobno-vedomecký tábor, vyvrcholila festivalom VATRA. Tohto roku sme ju otvorili vo vedomeckom stredisku Na Medzi v sobotu 13. 8. roku 11. Začal ju jazykovedec BOHDAN DOBROSLAV ULAŠIN prednáškou Slovenčina ako stredový slovanský jazyk. 

bohdan.jpg

pavol_bielcik2.jpg

Dobroslavova prednáška strhla živé ohlasy, ktoré sa premenili na besedu. Kokavský najstarší fujarista PAVOL BIELČIK hral a spieval, ale aj rozprával príbehy zo života. Aj jeho koncert sa premenil na živé hovory pretkávané ďalšími a ďalšími pesničkami.

Bratislavský pesničkár VEJAN nerozprával vôbec, len hral. Medzi piesňami povedal len tri slová – „Ten mikrofón kope“. Jeho piesne spievané v prieniku úprimnosti a vtipu divákov nadchli a „Snehovlasý bača“ bol oceneným záverom jeho nezameniteľného koncertného prejavu.

vejan2.jpg

Skupina DRUHÁ VATRA bola zčasti známa z minulého roku (PRVÁ VATRA) a v tomto roku bola doplnená o niekoľkých členov. Bola to vlastne skupina zostavená z účastníkov týždňového hudobného tábora. 

vatra2.jpg

JANA MAJERČÍKA už účastníci Minuloročnej vatry poznali, avšak v tomto roku priniesol aj nové piesne a jeho príbehové čriepky boli nemenej zaujímavé a pôsobivé, ako samotné piesne. 

jano2.jpg

Nakoniec, sa začal koncert ŽIARISLAVA a BYTOSTÍ. Hralo sa do včasného rána, a najskalnejší vytrvalci šli spať za čvirikania vtákov.

bytosti2.jpg

-rc-

Reportáž z Vatry 2010 TU

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-vatra2-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.