NECH SA O UTEČENCOV STARÁ NATO?

V kvetinovej „púnskej vojne“ majú navrch „Kartáginci“.

Egyptský miliardár Naguib Sawiris sa včera ponúkol, že kúpi ostrov v Stredozemnom mori od Grécka alebo od Talianska, aby tam mohol pomáhať utečencom zo Sýrie a ďalších krajín, ktoré sužujú vojenské konflikty. Kúpiť si nejaké to územie európskeho štátu – to už dnes asi nikoho neprekvapuje. Škoda, že egyptský miliardár neponúkol imigrantom ubytovanie v Egypte, čo by bol asi menší kultúrny šok pre obe strany.

utecenci.jpg

Tisícky utečencov sa snažia dostať z Maďarska do Nemecka. Foto: SITA/AP, Petr David Josek

Ibrahim Maiga prekvapil redaktorku Času: „Nech sa o utečencov starajú tí, ktorí im zničili krajiny“. A poukázal na zničenie Líbie. „Hovorím, nech sa starajú Francúzi, Angličania, Američania o utečencov a nech nezaťažujú ostatné krajiny, ktoré s rabovaním Afriky nič nemali. Slováci sa tam nepodpísali, nič také tam nerobili“, dodáva Ibrahim Maiga, ktorého nik neobviňuje z rasizmu a netolerancie, ako by sa to mohlo stať pôvodnému našincovi, keby povedal to isté.

Ibrahim Maiga takto odpovedal aj na snahy Merkelovej, ktorá podobne, ako francúzsky prezident Holland, žiada „spravodlivé rozdelenie imigrantov“ v rámci EÚ. Francúzska a nemecká hlava hľadá spravodlivosť tak, akoby prisťahovalecké vlnenie z moslimských štátov bolo nejakým prirodzeným prírodným úkazom, a nie dôsledkom hlúpej a nadutej politiky západu a jeho NATO. Rozbitie najprosperujúcejšieho afrického štátu – Líbie – len preto, že nešla poruke Západu a podobne aj invázia do Iraku pod lživou zámienkou vlastníctva jadrových zbraní spôsobila nárast moslimského radikalizmu, rozvrat pomerne fungujúcich systémov a vznik Islamského štátu, ktorý preniesol radikalizmus, terorizmus a chaos z blízkeho východu do severnej Afriky. Francúzska a nemecká hlava keď hľadá spravodlivosť, tak siaha po ekonomických výpočtoch, namiesto toho, aby si preskúmala trestné právo a dianie z posledných 12 rokov tohto nového, pohnutého tisícročia. S naivitou novorodeniatka by chceli naši západní „priatelia“ posielať imigrantov „spravodlivo“ do strednej a východnej Európy, vyhrážajúc sa, že ak nevezmeme imigrantov, nemali by sme žiadať od EÚ ani podporu. Zatiaľ nik nepodotkol, že keď nemáme mať z EÚ „podporu“, nemali by sme jej dávať ani odvody.

Pravda, dianie v Taliansku je nezávideniahodné. Poloha pri Stredozemnom mori dnes už nie je taká výhodná, ako tomu bolo kedysi, v časoch starovekého Ríma. Invázia Imigrantov z Afriky a Blízkeho východu vyzerá ako postupné vyloďovanie Feničanov. Síce neozbrojených, ale zato odhodlaných postupovať ďalej. „Púnska vojna“ sa zmenila na kvetinovú a „Kartáginci“ sa valia do Európy s populačným odhodlaním na kolonizáciu bohatého svetadielu. Chýry o nemeckom raji s dvetisíceurovou mesačnou podporou sú určite lákavejšie, ako predstava, že vytvoria na Slovensku ďalšie osady typu Zabijanec, Bystrany, či Letanovský mlyn. Bruselskí politici myslia globálne. Nezaťažujú sa predstavou, kde by sme mali utečencov prijímať a umiestňovať. V koncentračných táboroch kasární, ktoré strážia vojaci a policajti? Alebo im udeliť nejaké dediny, či mestské sídliská? Slovensko ešte kultúrne nevyladilo poslednú rómsku imigráciu. Z košického Luníka premiestnili „múdre hlavy“ rómskych spoluobčanov do spišských miest a dedín. Obyvateľov Smolníckej Huty sa nik neopýta, ako sa cítia po prisťahovaní presídlených spoluobčanov v počte niekoľko stovák, s populačnou dynamikou, ktorá zmení dejiny malej dediny a jej osídlenie na nepoznanie. Kam sa majú vysťahovať pôvodní Huťania? Bruselský úradník neponúkne imigrantom vlastnú vilu. Chochochó, tak to teda nie. On ich umiestni do členských štátov. Nie na vašu záhradu, ani do vašej obývačky, ale len do členského štátu EÚ. Lenže Matka Zem nepozostáva v skutočnosti z členských štátov. Sú tu mestá so svojimi sídliskami, s výnimkou Luníka plne obsadenými. Sú tu dediny. Sú tu lesy. Lúky. Všade už niekto býva a hospodári. Všade už niekto žije. Imigranti nechcú ísť drieť na lazy, na opustené samoty. Čo by tam robili? Kam ich vlastne máme prerozdeliť?

Najprirodzenejšie a najprírodnejšie by bolo snažiť sa o to, aby imigranti neboli imigrantami, ale žili si pekne vo svojich domácich krajinách. To ale západní politici s GMO myslením nielenže nevedia riešiť, ba naopak, ich „riešenia“ viedli ku skaze. Za tento stav, označovaný ako imigrantská kríza, zodpovedajú hlupáci na oboch stranách. Pohlavári Západu a NATO i moslimskí radikáli, pre ktorých je kolonizácia zatiaľ „humanistickej“ Európy šachovým víťazstvom. A kto na to dopláca? Jednoduchí ľudia na oboch stranách.Môžeme však povedať, že Európska ríša prehráva. Vylodenie „Feničanov“ a ich zatiaľ len občasné násilnosti sú len začiatkom diania, na koniec ktorého sa predstavitelia bruselskej, slušne zaplatenej „rady premúdrelých úradníkov“, asi ani nepokúšajú dovidieť.

Podobné články:

16.6.15 Žiarislav: A či by sme mohli v moslimskej krajine sláviť Slnovrat? ISLAM NIE JE K INÝM MIEROVÝ A TOLERANTNÝ.

24.8.2011 S dobytím Kadáfyho sídla prišlo do Washingtonu zemetrasenie KEĎ PADNE KADÁFYHO REŽIM, MôŽE BYŤ HUSTEJŠIE AKO V KOSOVE (súvisiaci článok Priznania ekonomického zabijáka)

14.4.15 SLOVENSKO JE STRED – Východ je na východe, západ na západe

30.9.14 Môže islam ohroziť slovanskú kultúru? Žiarislav píše

 

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-utecenci-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.