Kto sa chce usadiť, môže sa naučiť

Pracovať bude aj kôň.

zemnica.jpgSrdečný pozdrav, bytosti. Mnoho ľudí sa v priebehu rokov zaujímalo, či v blízkosti nie je nejaký pozemok na predaj, kde by sa mohli usadiť. Tí, ktorí uvažujú takto, nech prídu na tento víkend prírodného života, ktorý je nespoplatnený, avšak je to spojenie prác, teda brigády, s vedomectvom a rozpravami o usadení a rozpravami aj o zakladaní siete ohňov. Tiež tí, ktorí chcú sa rozprávať o týchto a podobných veciach, nech prídu na nejaké podobné podujatie. Nemôže sa človek venovať kedykoľvek hosťom a chodiť s každým po vrchoch a hľadať usadlosť, pretože by takto nestihol soje práce. Preto vytvoril spôsob, ako to spravíme s väčšou účinnosťou a menšou stratou času. O tomto spôsobe nebude hovoriť na sieti a ani celá práca pri zakladaní ohňov sa nedá robiť cez sieť. Osobné stretnutie a osobné poznanie je pri týchto veciach podmienkou.

Na tejto koncotýždňovke budeme pracovať muži s drevom – zbavovanie haluzí a odkôrňovanie. Jeden z tých, ktorým sa už podarilo usadiť, bude ťahať drevo so svojim koňom.

17. – 19.4. – Dni prírodného života – Na Medzi – jarné práce s vedomeckým učením na striedačku – bez poplatku – strava (aj dobrôtky z kozieho mlieka) a chatka zabezpečená – zameranie – umenie očisty vydymovaním – vedomecké zapaľovanie ohňa, očista priestoru, vylaďovacie, ozdravné a očistné okurovanie dymom z očistných bylín. Muži – okliesňovanie dreva, ženy – odkôrňovanie a iné. Miesto: Kokava nad Rimavicou

hláste sa na diva@ved.sk, alebo na 0908 312 957, 0907 740 868

obr:Žslav – zemnica

Podobné články:

23.2.15 Zakladáme ohne a iné skupiny Rodného kruhu – ZHROMAŽDENIE A OSLAVY JARI V ZAJEŽOVEJ

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-dni-prir-zivota4-15-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.