ČO VŠETKO JE EŠTE INAK?

OBSE: Autobus v skutočnosti zmasakrovali ukrajinské jednotky.

Doneck, 19. januára 2015 (HSP, TASR) Členovia pozorovateľskej misie OBSE preskúmali miesto tragédie a bombové krátery, ktoré zostali po výbuchoch. Jednoznačne odmietli novinármi prezentovanú verziu Kyjeva, že granáty, ktoré zničili linkový autobus, zabili 12 a zranili 18 civilistov, prileteli z východu – juhovýchodu – teda z pozícií povstalcov. Vo svojej správe jednoznačne uvádzajú, že smrtiace granáty boli vystrelené z iného smeru: zo severu – severovýchodu. Práve tam sa nachádzajú pozície ukrajinských súkromných bataliónov. t3_0a000002_5085_9dba.jpg

Čo sú ukrajinské súkromné batalióny? Sú to polovojenské jednotky ukrajinských oligarchov bojujúce proti „proruským separatistom“ na strane ukrajinskej vlády, ktorej sa však vymykajú spod kontroly. Čítajme ďalej z oficiálnej tlače:

Kyjev, 30. október 2014 (HSP) Niektoré súkromné batalióny sa absolútne vymkli spod kontroly Kyjeva a vedú svoju vlastnú vojnu a „vyznamenávajú sa“ masovým zabíjaním civilistov. Navyše hrozia, že zaútočia na Kyjev a nastolia tam svoju vládu, pretože tá kyjevská im už nevyhovuje. Sú to predovšetkým batalióny Donbas, Azov a Ajdar. Gro týchto bataliónov tvoria totálni nacionalisti, nacisti, kriminálnici a zahraniční žoldnieri (Hlavné správy.sk)

 K týmto správam by sme mohli dodať, že na výcviku ukrajinských bataliónov sa podľa ruských správ majú podieľať jednotky americkej armády.

Toľko teda výňatky zo spravodajských agentúr. Na Slovensku a na západe všeobecne však oficiálna propaganda rozlišuje v rusko-ukrajinskom konflikte podľa čierno-bielych okuliarov „a la NATO“ „zlých Rusov“ a „dobrých Ukrajincov“. Ukrajinci majú právo na sebaurčenie, ale Rusi a východní Ukrajinci, ktorí zmenu kyjevského režimu nevítajú, právo na sebaurčenie nemajú. Podobné rozlišovanie, či nerozlišovanie viedlo pri zvrhnutí Kaddáfiho štátu v Líbii k nastoleniu chaosu a teroru, o ktorom už radšej dnes nikto neinformuje. Oveľa lepšie na tom nie je ani Kosovo. Tiež tak po zvrhnutí Husaina a americkej invázii v Iraku na základe vymyslených správ o vlastníctve jadrových zbraní sa táto časť sveta, kde kresťania ešte mohli žiť, zmenila po zásahu západu – na Islamský štát, kde sú menšiny vyvražďované. Západom vítané „oranžové“ a iné farebné revolúcie menia ešte aspoň trochu právne štáty na vlády teroru napríklad islamských radikálov, ktorí popravujú vraj podľa šarie bez súdov. V niektorých častiach Ukrajiny to vyzerá podobne. Štát, ktorý vyzeral ako právny, aj keď sme k tomu mohli mať výhrady, sa mení na územia uvrhnuté do chaosu a zabíjania civilistov. S podporou západu. Posledné dva roky svedčia jednoznačne: Kde sa západ vopchá do politiky cudzieho štátu tak, že podporí opozíciu proti vláde, ktorá mu nejde po ruke, tam, ak sa stane spoločenská zmena, tak spravidla taká, že končí humanitárnou katastrofou a režimom, ktorý je niekoľkokrát menej podobný západnému, ako ten predchádzajúci.

Mali by sme si zvyknúť, že veci nie sú tak čierno-biele, ako ich vykresľuje západná tlač. V Západnej Európe sa začalo obdobie zápasu o udržanie svojej kultúry pred útočiacimi islamickými radikálmi a to vďaka uplatňovanému multikulturalizmu už aj na vlastnom západoeurópskom území. V tejto polohe Rusko, ktoré s tým tiež má nejaké skúsenosti, by západ nemusel vnímať len ako konkurenčnú protisilu, ktorú treba tlačiť k múru. Od začiatku kyjevského prevratu sa na Ukrajine sa dostali k moci aj sily, ktoré s demokratickým západným poriadkom nemajú takmer nič spoločné. Týchto, podľa horecitovaných správ, ukrajinských „nacistov, kriminálnikov a zahraničných žoldnierov“ západ svojimi jednoznačne protiruskými postojmi výrazne posilňuje. 

 

zdroj obrázku: http://static.ta3.com/public/data/Article/1054287/t3_0a000002-5085-9dba.jpg

Podobné články:

11.1.15NIE SME CHARLIE, ale ctíme si slobodu slova.S čím sa zrazili islamisti?

7.9.13 Kam sa Američania nenapchajú? Do Sýrie? ĎALŠIA ZBYTOČNÁ VOJNA

16.6.11 Nielen Apačom sa nepáči, keď si niekto robí, čo sa mu spáči – PODIVNÁ SMRŤ BIN LADINA

20.7.10 Tretia cesta nie je možná – je zákonitá – V prírodnej spoločnosti je prirodzené aj spoločné vlastníctvo, aj osobné vlastníctvo, ale v zmysle zodpovednosti a nie v zmysle samoľúbeho ničenia životného prostredia a trápenie iných bytostí. Viac TU

 

24.8.2011 S dobytím Kadáfyho sídla prišlo do Washingtonu zemetrasenie KEĎ PADNE KADÁFYHO REŽIM, MôŽE BYŤ HUSTEJŠIE AKO V KOSOVE 

1.2.12  Amazonskí Indiáni sa stále bránia Domorodci z kmeňa Mashco-Piro zaútočili na strážcu národného parku a zabili zveda, ktorý ako jediný ovládal ich jazyk. Na turistov vystrelili varovné šípky. 

1.7.2009 INDIÁNI OPäŤ NA VOJNOVOM CHODNÍKU (časovka o dianí v Peru) článok

súvisiaci článok Priznania ekonomického zabijáka

16.11.11 Z prírodného hľadiska je multikulturalizmus nebezpečnou ideológiou
HROB DOMÁCICH KULTÚR

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-autobus-ukrajina-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.