Dajte pokoj Hane Horkej!

Bulvárne noviny vyfarbili  a takzvané  seriózne média rozniesli významovo posunutú správu o smrti českej speváčky Hany Horkej. Správa pochádza od jej syna, ktorý ju uvoľnil pre rad bulvárnych novín so zjavnou dávkou ideologickej zaslepenosti, pričom obvinil zo smrti svojej matky lekárov a ďalšie osobnosti, ktorí nezdieľajú jediné východisko z kovidovej krízy vo vakcínach. Hyenizmus sa z bulváru a povrchného meinstrímu  rýchle rozšíril na početné stránky sociálnych sietí, s plytkými komentármi citových mrzákov, ktorí si nenechali ujsť príležitosť kopnúť si bez dôkazov do známej mŕtvej osobnosti, ktorej syn zjavne hneď neodhadol následky svojich neuvážených slov.

Ak by sme mali pristúpiť k unáhlenému obvineniu syna folkovej speváčky, podľa ktorého za smrť jeho matky môžu tí, ktorí spochybňujú vakcináciu ako jediné východisko z koronakrízy, tak podľa tej istej logiky by sme za smrť tých, ktorí zomreli po vakcíne, mohli viniť všetky osobnosti , ktoré propagujú vakcináciu. Pisateľ poznal troch mužov v najlepších rokoch, ktorí umreli po vakcíne : Lukostrelec, šermiar a výtvarník. Keby niekto z ich rodiny obvinil lekárov a politikov propagujúcich vakcíny z ich smrti a sprostí novinári z bulváru  by to ochotne rozniesli, bolo by to podobné, ako sa stalo nebohej folkovej speváčke, len v inej farbe.

Lenže sme dospelí a vieme jedno: že každý je zodpovedný za seba. Prírodná imunita voči kovidu nie je stopercentná  a má svoje riziká, ako aj   vakcína tiež nie je stopercentná a takisto má svoje riziká. Každý sa rozhoduje, ktorú z týchto možností si zvolí. A naši blízki tiež majú právo na svoj výber. Ak sa niekto cíti ako boh, možno si myslí, že vie, čo by bolo pre iného lepšie. Lenže – ľudia nie sú bohovia, Aj keď sa niektorí na nich hrajú. Kultúrny svet by mal odmietnuť priživovanie sa na smrti blížnych. A dodajme, že je to vždy tá cudzia smrť, ktorá spúšťa vytie hyeny. Ale múdry vie, že ani ona nebude vyť večne.

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/dajte-pokoj-hane-horkej

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.