A čo keď sa cirkus skončí?

Po dvoch rokoch sa stalo to, čo predtým pisateľ predpovedal: ten kovid sa poľudští a stane sa z neho čosi podobné obyčajnej chrípke. A keď si zbalí celé to cirkusové šapitó, čo ostane? Teda – okrem Gaťesových podnikov, Muskových vševidiacich družičiek a zruinovaných národných ekonomík, ktoré od nejakej nezávislosti od svetovládnych bielych golierov môžu už len rojčiť?

Keď to celé skončí, ostane tu zvýšený americký dohľad nad Karpatami a odistená rozbuška na Ukrajine.

Zvykli sme si na klamstvo. Nie že by viac klamali politici, tí to robili aj  predtým. Klamú už aj lekári. Niektorí nemali záujem hlásiť ťažkosti po očkovaní a niektorí to rovno odmietali. Nemáš ako vyhodnotiť sčítanie, keď nemáš vstupné údaje. Máš len ako podvádzať. Teraz, keď sa kovid vyvíja smerom k bežne prekonateľnej chrípke, ostane nám len tá lož. Nevieš, ako veľmi, ale vieš, že klamali. Na objednávku politikov. Nechutné. Politikom ľudia veriť nechceli. Ale lekárom ľudia veriť chcú.

Čo sa týka viery, najhoršie asi dopadla cirkev. Tradične. Keď pápež nariadil očkovanie ako nejaké jedenáste prikázanie, tak to už prekvapilo aj pohanov. Na čom si tak frčí? Stretáva sa s milionármi, politikmi – podnikateľmi, alebo od nich dostáva niečo hodnotné? Vymenil svojho Boha za vakcínu? Komu každému to chce vštepiť? Aj deťom? Na hodinách štátneho náboženstva?

Vláda si bude musieť zvyknúť na nevýnimočný stav. Chudák vláda, nič iné , ako kovid nezažila. Keď bola v úzkych, nariadila výnimočný stav. Ale je odhodlaná vydržať. A má aj skalných, ktorí ju podržia. Nenávidia, s nechuťou a horkou slinou, ale podržia. Aby nevládol ten a ten. Ešte horší. Lebo tí sú zlí. Cha. A prečo by mali byť dobrí? Jasné, že vládli chabo a nedostatočne. Ako aj tí pred nimi. Prečo si Slováci myslia, že by mali mať múdru vládu? Kto by ju zvolil? Ako by ju spoznali? Slováci, ktorí si tu nechali s odretými kolenami nachomútiť vatikánsku zmluvu, tú eseročku z daňového raja, takže okrem dňa nedodržiavanej ústavy a nezávislosti nemajú nijaký vlastný sviatok,  Slováci, ktorí sa vďačne odovzdali únii a atlantickému paktu, odovzdali národnú banku, nechali vytunelovať štát, stali sa neustále zaostávajúcimi vazalmi západných záujmov, ako môžu mať dobrú vládu? Prečo? Na základe akej pridanej hodnoty svojej poplatnej duše by mali očakávať, že ich krajinu bude voľakto z ničoho nič zrazu spravovať dobre, keď už po tri dobrovoľné a slobodné desaťročia nechávajú vládnuť darebákov? Od vlády, ktorá žije len z toho, že tá predchádzajúca bola zlá, čo dobré môžeš očakávať?

Nielenže nič až tak dobré čakať nemáš, ale môžeš sa rovno pripraviť na zlé.

Hrozí vojna.

Štáty karpatského okruhu mali dosť času, aby si nie len občasným pokrikovaním na pôde V-4, ale aj prichystaním vlastnej bezpečnostnej sily vytvorili lepší priestor pre život. Lenže nie. Slováci si museli zvoliť ďalších tajtrlíkov, ktorí budú hoc aj vlastnými rukávmi leštiť čižmy svojich zámorských veliteľov, a teraz sa, často tí istí, voči tomu búria… Prečo sa odovzdávajú cudzím vojakom?  Lebo ich ohrozuje – ktože zase, Rusko. Lenže ono to nie je také jednoduché.

Pisateľ sa pýtal na pôde pôvodného duchovna Ukrajiny – kto sú vlastne pôvodne Rusi, keď bola to vlastne Kyjevská Rus, na území dnešnej Ukrajiny, z ktorej sa ruská kultúra pod týmto menom rozmohla. Odpoveď bola – že áno, ale kyjevský Rus  sa označuje ako „Rus“, kým moskovský ako „Russkij“. Aha, takže sme to asi dobre neodhadli, s tými koncovkami, poplietli sme to. Ale keby si oni rozumeli, až tak by to nevadilo. Ukrajinci sú na tom – mnohí – podobne, ako mnohí Slováci. Za vesmírnu krivdu považujú Rusov. Alebo komunistov. Dokedy? Keby vtedy vládlo cárske, alebo kapitalistické Rusko, bolo by to pre nich horšie. Práve vďaka komunistickému prevratu ľahšie získali svoju štátnosť – a mohli spustiť ukrajináziciu už v 20. rokoch 20. storočia a nakoniec od moskovských Rusov dostali aj Krym, na ktorom vlastne Ukrajincov aj tak nebolo, a potom si ten Krym, na ktorom sa už chystali robiť cudzie základne, Rusi vzali späť. V Amerike to nemôžu pochopiť. Tam vlastne nikdy nik nič zo svojho územia iným nedal. Spýtajte sa indiánskych kmeňov. Tí na Rusov nenadávajú. Oni majú inú vesmírnu krivdu. Ktorú sme my rabovať naše dediny nevideli, pretože sme od nej dostatočne ďaleko. Niektorým to stačí.

Kyjev si to mohol s Moskvou vybaviť bez Američanov. Lenže rozhodol sa – s nimi. Však výhoda – nie?  Dostáva zbrane, vojenských inštruktorov, dovoz je dovoz. A „my“ (či naši vazali?) sme sa rozhodli tiež s nimi. Prečo? Čo z toho máme? Skutočne veríme tomu, že jedna strana je dobrá a druhá je zlá? To, čo sa dialo na Ukrajine, akože bolo dielom dobrých vlád? Keď má byť len Putin zlý, tak akože Jelcin bol dobrý, lebo začal Rusko s pomocou Američanov  tunelovať? Ach, svätá prostota. Alebo skôr – sprostota.

 Vyše 40 percent Američanov verí tomu, že ich súčasný americký prezident sa dostal k moci podvodom.

Jáj, konšpirátori, čo? Za všetko môžu konšpirátori. Ale to je tiež konšpirácia.

Cirkus, v ktorom sa nachádzame, je podstatne väčší, ako si mnohí myslia.

Čo sa stane, keď sa skončí?

Niektorí veria, že sa neskončí.

Ale jedno číslo sa určite chýli ku koncu. Kovidová chrípka. Teraz ešte raz zavíria bubny, akože omikron, najrizikovejšie vrcholné čísla už ale boli. A o chvíľu mnohí zistia, že aj cirkus sa dá vytunelovať. Celkom ekologicky. A nám ostane len tá neekologická stopa, ktorej vyhlásila vernosť naša ekologická prezidentka vo svojom sľube, hneď na začiatku. Ostane nám tá armáda, ktorá je najväčším znečisťovateľom zemegule. Tá – možnože nie najlepšia, ale určite – najbohatšia.

Alebo  nás konečne čaká nejaké prebudenie?

Ak chcete podporiť našu redakčnú činnosť, môžete prispieť jednorázovým darom, trvalým príkazom, alebo poukázaním 2% z dane z príjmu – tuto:  CHCEM PODPORIŤ

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/a-co-ked-sa-cirkus-skonci

1 komentár

    • Zornička on 24.01.2022 at 16:28
    • Odpoveď

    Je pravda, že takmer všetci prívrženci republikánov v Amerike si myslia, že posledné voľby boli kalné tým, že nás nepustili k volebným strojom, muselo sa voliť papiermi poštou a čo som počula v okolí, že sa vrátili v pošte, napríklad s dovodom, že podpis nepasuje, tak to boli len hlasy za Trumpa. Ani jeden demokrat sa takto nesťažoval. Americký ľud nechce vojny. Počas predchádzajúcej administratívy za štyri roky nebol začatý žiaden vojnový konflikt s vedemím USA.

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.