Veľký piatok – vraj najväčší sviatok?

totem.jpgSviatkom sa stal z podozrivých dôvodov. V ten deň ukrižovali Ježiša. Po súde uskutočnenom na podnet farizejov, teda vtedy štátom uznaných kňazov, Ježiša ako vzbúrenca nasilu uvrhli do súkolesia práva únie rímskej. Únia to Pilátovým mlatkom odklepla a Ježiša pribili. Pisateľovi to pripadá smutné, až nechutné, i keď v danej kultúre nie prekvapivé. Odmieta to oslavovať ako Veľký piatok. Vraj najväčší sviatok kresťanov, vnútený cez štát všetkým. Aj keď sa za „kresťana“ neoznačuje, proti Ježišovi nič nemá. A ako vznešenejší a čistejší vzhliada deň, keď podľa povestí Ježišova duša vystúpila zo šibeničného kríža na nebo. Či už to chápeme duchovne, alebo vesmírne, toto by pisateľ ako sviatok uznal. So všetkou úctou. Nie ten mord. Okrem toho – veľký piatok nie je skutočné výročie popravy, ale účelovo sa to každý rok posúva podľa mesačného splnu, aby privezené náboženstvo prekrývalo pôvodné jarné sviatky národov sveta. Aby cirkev prekryla prvý jarný spln. A nie je to súkromná záležitosť cirkevníkov, pretože tento a ďalšie sviatky sú pretlačené Vatikánskou zmluvou ako štátne sviatky, kým ani jediný pôvodný sviatok uznaný zatiaľ stále nie je.

Prepáčte, bratia a sestry kresťania. Vy máte prvý program slovenskej televízie, aj druhý, aj rozhlas aj halyvúd aj

všelijaké cirkevné relácie do aleluja, aj tú svoju vatikánsku zmluvu, ktorú uzavreli vaši predstavitelia s iným štátom, nám, občanom za chrbtom, takže toto je moja neštátna a necirkevná stránka, na ktorej za vlastné obetiny uverejňujem zvestovania pre blízkych. Takže sa môžete sťažovať viete kde. Človek vám radí, prestaňte oslavovať deň, keď Ježiša popravili a začnite oslavovať deň, keď nastúpila jar ducha. A budete bližšie k bohu, k prírode a pravde. Za prípadné pochopenie úctivá chvála. Ak ste túto výzvu nepochopili, nič sa nestalo.

Živa!

obrázok: http://www.indianspub.sk/

Podobné články:

21.11.12 Konštantín a Metod zakázali pôvodnú kultúru našich predkov a ustanovili náboženské prenasledovanie DRUHÁ STRANA „SVäTEJ“ MINCE

Výzva na uznanie našich pôvodných sviatkov TU

27.6.13 ŠTÁTNA NEÚCTA K DUCHOVNU PREDKOV

Výzva na záchranu duše TU

1.11.10 Vo vedomeckom časníku je dnes Sviatok všetkých svätostí – SVOJE SI CHRÁŇME, CUDZIE NEHAŇME TU

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-velky-piatok-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.