Zmenil sa vírus, zmeníme sa aj my.

ŽIARISLAV: MIMORIADNE PODMIENKY NÁS NEZASKOČILI, RÁTALI SME S NEPRIAZNIVÝM SPOLOČENSKÝM VÝVOJOM,  VAROVALI A VYZÝVALI K ZABEZPEČENIU. V KAŽDEJ CHVÍLI SA UKAZUJE, AKÍ SME, ALEBO NIE SME PRIPRAVENÍ.

Rodná cesta: Začnime zľahka – Naozaj epidémia korona-vírusu ohrozila vydanie CD Ožívajú?

Žiarislav:  Nákaza samotné dielo nijako neohrozila. Naopak – podčiarkla jeho dôležitosť.  Po polroku práce je donahrávané. Správy o prepuknutí nemoci mnohých ohúrili až zamrazili, zbierku to na týždeň uspalo, ale je čas to dokončiť. Verejná zbierka na veľkodosku zahŕňa len časť nákladov. Mimo tejto zbierky sami od seba podporili nahrávanie priatelia, chvála ktorým mal človek na ceste čo jesť, kde bez peňazí prespať, za čo cestovať. Ani v najväčšej núdzi ale nikdy nepochyboval o tom, že nahrávanie dokončí. Boli to stovky hodín práce a aj nočnej roboty. Keď prirátame aj výrobu píšťal, fujár a ďalších nástrojov potrebných na nahrávanie a iné práce, zabralo to mnoho stoviek hodín. Piesne sú pre ľudí. Je len málo ľudí, ktorí počuli všetky slová týchto 16 piesní. Sú v nich odkazy, ktoré budú slúžiť mnohým na udržanie a rozvoj života a jeho akosti. Keby človek toto nebral inak, ako poslanie na veľkej ceste, nikdy by sa do toho nepustil. Ale chvála divom že toto podstúpil. Teraz je čas, aby novú dosku podporili milovníci tejto hudby. Keby ju po podporil každý, kto  ju počúva, bola by reč o centoch. Lenže nie každý sa o tom dozvie a nie každý dá vklad. A tak to stojí na tých uvedomelejších. Je to potrebná obeta. My so skupinou sme už obetovali, teraz je rad na ďalších. Je to pre našu spoločnú vec, pre obrodu a pre duše ľudí a spojenie s Matkou, po ktorej chodíme.

Viacej čítajte TU

Udržiavanie prastarého obradu „Vidíte ma spoza tohto koláča?“ ako prejav úcty k darom prírody a prírodnému hospodárstvu.

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/zmenil-sa-virus-zmenime-sa-aj-my

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.