Žiarislav – pieseň „Jazvec“

Druhá a nateraz posledná pieseň zverejnená pred možným vydaním CD Zvieratá, na ktorej je ich spolu 12.

Predpoklad je taký, že v prípade úspešnej zbierky (na Startlabe) by sme do niektorých piesní mohli dotočiť detské hlasy – v prípade Jazveca hlavne do refrénov – tak, ako sme ich spievali na detských táboroch (taký je o týždeň). V tom prípade vyjde CD aj s knižočkou – spevník s opismi zvierat a príbehmi s nimi spojenými. Do konca zbierky je 7 dní a zatiaľ chýba štvrtina potrebnej sumy. Účastníci zbierky môžu dostať diela podľa výberu – vrátane CD so spevníkom. Zdieľanie medzi priateľov môže napomôcť veci.

Pieseň Jazvec vznikla pred rokmi ako báseň, ako jedna z viacerých, ktoré človek zložil pre svojich synov, ale aj pre ďalšie deti. Počas svojej výučby v tatranskej prírodnej škole ju doplnil o nápevy, teda – hral ju na píšťale, gitare a husliach a spieval spolu s deťmi.

Pieseň nahral vlani v trnavskom štúdiu a to v novodrevnej podobe – píšťalové sólo podporuje fujara, pričom „hvížďaly“ už potom svištia až do konca. Použitá súprava bubnov – dobov s kopákom a hajdkou dávnejšej výroby – prikrytej plátnom, aby sa jej zvuk prispôsobil novodrevným potrebám a príliš neprerážal drevené nástroje, mnohé vlastnej výroby. Na výtvarnej snímke je obrázok na debničke, ktorý si vypaľoval desaťročný Rodan. Zbierka na vydanie už zhruba nahratého CD ešte neskončila. Každé zdieľanie, páčiky a príspevky, či predkúpenie sa cení.

Chvála!

Už len niekoľko dní do konca zbierky!

PODPORTE ZBIERKU NA STARTLABE NA VYDANIE CD – Žiarislav a deti: Piesne o zvieratách

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/ziarislav-piesen-jazvec

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.