Zdravé vnímanie – Čaro prírody

Ukážka z pripravovaného nového vydania knihy ČARO PRÍRODY

Snímka: Ladomíra

Snímka: Ladomíra

Múdry človek sa sústredí na to, čo je vhodné. Ak svojou pozornosťou  zachytí o  vec, ktorá sa preňho javí ako nevhodná, uvedomuje si jej zákonitosť vo vesmíre, vo svete, no neviaže sa k nej, ide ďalej. Po svojej ceste. Vyhľadáva veci, ktoré sú v tej chvíli podstatné a inými vecami sa natoľko nezaoberá. Konanie múdreho človeka je prirodzené. Aj zvieratá majú svoje zdravé vnímanie rozvinuté na patričnej úrovni. Jeleň spasie dobrú trávu, na dobrú trávu upriami svoju pozornosť. Ak natrafí na bodľačie, nešomre nad ním, nehundre, nenadskakuje nad pichľavou či nevoňavou trávou, ale ide ďalej – hľadajúc dobré. To je prirodzené. To je zdravé. Zdravé vnímanie je predpokladom zdravého konania a zdravého stavu. To vedie k zdravému životu. Keď sa chcete dostať do stavu zdravého vnímania a do stavu rozjímania, takisto ako jeleň upriami svoju pozornosť na vhodnú, dobrú trávu, tak vy upriamite pozornosť na vhodnú, čistú živu. Prijímate ju zo Zdroja. Tento dar dostaneme cez zdravé vnímanie. Nie je to žiadna vysoká veda, je to priame vedomie,  jednoduché a účinné.

Môžete zatajiť dych a rozjímať. Zdravé vedomie, cítenie, konanie, zdravé vnímanie  treba obnovovať. Kedykoľvek človek skĺzne z cesty, je vhodné sústrediť silu a dostať sa do zdravého stavu. Každé rozjímanie je oknom k tomuto stavu. V rozjímaní sa vzdajte nepriaznivých myšlienok a nepriaznivého videnia – pozerajte na pestré prírodné obrazy plné čarokrásnych svetiel, nechajte ich k sebe prúdiť – vo svete je ich predsa neúrekom. To vás naladí na zdravé videnie a vnímanie. Potom vnímajte okolitý svet – je iný, ako bežné ľudské predstavy. Ale to svetlo v ňom predsa je, v každej častici, v každej bytosti. Obnovujte si zdravé vnímanie znovu a znovu, udomácňujte sa v ňom.

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/zdrave-vnimanie-caro-prirody

1 komentár

  1. zdravím chcem sa opýtať kedy bude dotlač knižky v predaji a či bude nejaký rozdiel medzi starým vydaním a novým.Ďakujem s pozdravom Juraj.

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.