ŠTVRŤSTOROČIE VEDOMECKÝCH ČASNÍKOV!

Práve vychádza časník na rok ´23!

Prvý vyšiel v roku 1999 a bol s pôvodnými sviatkami, obradmi a zvykoslovím. Rok na to – v roku 2 000 – sme už mali kalendár s obnovenými troma stovkami staroslovenských mien a staroslovanských mien z aj priľahlých oblastí. To už sme uskutočňovali obrady prijímania pôvodných mien. Duchovné či slovanské mená sú dodnes poznávacím znakom obrodenej cesty. A výročné sviatky patria k nášmu časopriestoru.
 
Tohto roku sú na ňom maľby v podobe 4 ročných období Jána Nehoslava Vrabca. Časník zostavil Žiarislav, menná časť je v spolupráci s Bohdanom Dobroslavom.  Časník na rok 2023, alebo na rok ´23 obrodeného pôvodného duchovna posvätíme v Žiline na slnovratovom koncerte Žiarislav a Bytosti. Na druhý deň ho slávnostne uvedieme na Slnovratových slávnostiach na Látkach, kde bude aj obrad postrižín a možno aj prijímania mena. Z týchto dvoch miest prostredníci roznesú časníky do vyše 40 miest na Slovensku a niekoľko ich pôjde aj do Čiech. Takže – časník je v tlačiarni a o niekoľko dní bude vytlačený. Hoja!

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/stvrtstorocie-vedomeckych-casnikov

2 komentáre

  • Andrew Evans on 16.12.2022 at 18:36
  • Odpoveď

  Hi there, is this calendar available to purchase from UK? It is beautiful work.

  1. Dobrý deň, kalendár sa dá poslať do UK poštou – posielame od 5 kusov = 5 x 2,- € = 10,- € + poštovné = 7,70 € – spolu = 17,70 €. Ak by ste to chceli poslať, treba to zaplatiť vopred na účet a poslať nám vašu adresu. Ak by niekto išiel do UK, môže kalendár zobrať so sebou, len teraz o nikom nevieme.
   S pozdravom Ladomíra

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.