Rodná Cesta Vedomá – vysielaná z lesa už je na svete

Rodná cesta – nový reťazec vysielania z lesného stanoviska Na Medzi.

Chystali sme sa na to už nejaký čas. Ubehlo už viac rokov odvtedy, ako prebehol stodielny reťazec Rodnej cesty na SV, ktorý hostil Žiarislava v relácii moderovanej Borisom. Medzitým sme na našom stredisku Na Medzi sústredili štúdiové mikrofóny, mixpult a do počítača natiahli zvukový program. Aj keď by si naše vybavenie ešte zaslúžilo doplniť nejaké časti nahrávacej výbavy, rozhodli sme sa, že začneme s pravidelným vysielaním Rodnej cesty – tentoraz z Rodnej cesty, teda priamo z našej redakcie. V tomto reťazci sa budeme viac sústrediť na vedomecký vývoj v spoločnosti a na samotné taje vedomectva.

Prvý diel nášho reťazca má názov

Rodná cesta 1 – Kto je vlastne Žiarislav?

Pozn. – Vonku sú už aj ďalšie diely:

Rodná cesta 2 – Ako sa to všetko začalo?

Rodná cesta 3 – O lesnom období

Rodná cesta 4 – O menách vedomých slovanských, duchovných

Začiatok reťazca v tomto duchu navrhla redaktorka Eliška, aby sa ucho skúseného, aj nového poslucháča lepšie zoznámilo s tým, kto bude hovoriť a tiež aby sme uviedli na pravú mieru niektoré nepresné správy, ktoré sú v obehu.

V tejto chvíli uvažujeme o tom, že by sme nový diel uvádzali raz za týždeň a to vo štvrtok. S podporou poslucháčov by to bolo možné.

Vypočujte si prvú časť reťazca Rodná cesta z lesného stanoviska na Medzi. Náš rozhlas sa zatiaľ zviditeľňuje na troch podkastových stránkach – Soundcloud, Substack a Spotify. Základ zvukového záznamu pre našich poslucháčov mal byť na jednej z našich stránok – Ziarislav.sk – ako zvuková aplikácia, ale pre príliš veľké dáta (zatiaľ sme dali wav a nie mp3), sa to zatiaľ nepodarilo. Preto sme v tejto hodine len na spomenutých dvoch podkastových aplikáciách.

Otázky do ďalšej časti nášho reťazca Rodná cesta nám môžete poslať do schránky ziarislav@ziarislav.sk.

Podporte našu redakciu a vedomecké vzdelávanie venovaním 2% z daní, poslaním daru, či trvalým príkazom.  TU sú podrobnosti

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rodna-cesta-vedoma-vysielana-z-lesa-uz-je-na-svete

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.