ŽIARISLAV ODPOVEDÁ: Hromnice, vedomecké učenie, vedomecké stupne, kalendár…

Sykorka Bobrikova z Košíc: Dze a kedi budu hromnice ? Túto otázku kladú i mnohí ďalší – kedy budú Perúnove dni – hromničné oslavy. 

Žiarislav: Na Zimný Slnovrat sme po písomnom vysvetlení na našich sieťových stránkach otvorili otázku, v akej podobe by mohol pracovať Rodný kruh ďalej s tým, že do úvahy pripadalo niekoľko riešení. V zásade sa len niekoľko ľudí vyslovilo pre hustú prácu v spoločnosti. Vyzerá to tak, že drvivej väčšine ľudí vyhovuje stretávanie sa počas výročných sviatkov takým kultúrno-zábavným spôsobom, aký bol napríklad tohtoročný Zimný slnovrat. Ten bol síce skvelý, ale len kvôli takémuto poňatiu našich výročných sviatkov človek tieto podujatia nepripravuje. Koncom 90. rokov 20. storočia ŽS vybral Hromnice, kedysi dávno spájane s hromovládnou svätosťou, za jeden z výročných sviatkov, na ktorom síce boli vždy koncerty, obrad, často aj dobové hry a postretávali sa tam priatelia, ale vždy sme aj riešili nejakú celospoločenskú otázku. Na viacerých Hromniciach boli predložené niektoré celospoločenské výzvy (výzvy), v iných rokoch sme riešili niečo iné, ale vždy niečo. V tomto roku človek objednal jeden kultúrny dom pod Tatrami na sviatok Hromníc a aj tam nechal hmotné zabezpečenie, vrátane aparatúry, ale keďže v čase Zimného slnovratu sa len pár ľudí vyslovilo za prácu v spoločnosti, Žiarislav zvážil, že po mnohých rokoch Hromničné stretnutie nepripraví. Teraz na zábavu nemá čas a pracovať s tými niekoľkými ľuďmi môže aj bez toho, aby sa zavalil 4 dňami nepretržitej práce a zodpovednosti a k tomu ešte týždňom príprav. Pokiaľ ide len o zábavu, ľudia sa môžu zabaviť aj inde. Človek teraz robí duchovné vhľady a pripravuje ďalšie písma, aby mohla vyjsť ďalšia kniha, po ktorej ostane v našom duchovne nejaká trvalá stopa. Zábava je dobrá vec, keď sa spojí s nejakou užitočnou činnosťou, ale – pracovať týždeň len kvôli zábavno-kultúrnemu podujatiu, na to teraz nemám chuť a čas. Chvála za pochopenie. Žiarislav

Viliam Babic z Liptova:

Mám záujem vedieť viacej o vyvážený 4 živlov v živote ohľadom duševnej rovnováhy“. Ako to riešily naši predkovia? …pretavovať to do dnešnej podoby – života

Naši predkovia uctievali 4 živly a ich rovnováhu, čo viacerými spôsobmi, vrátane etnologických, dokladám v knihe Návrat Slovenov v duchu a slove. Ako všetky prírodné kultúry sveta, ktoré boli vystavené zákazu monoteistického náboženstva, tieto vedomstvá sa ďalej slobodne nerozvíjali. Dnes je stav slobody rozvoja. Preto na základe pôvodného duchovna a jeho vyjadrovacích (aj jazykových) prostriedkov na základe vnuknutí a vedomej práce po 20 rokoch ŽS znova uverejňuje spôsoby duchovnej práce so svojou živou a živlami. Prv ich zverejní knižne v podobe Čara prírody a Čara a Mudry 4 živlov a potom až bude pokračovať v zaúčaní ďalších bytostí do týchto spôsobov sebaovládania a prírodného liečenia v podstate živlov a živy.

Ako sa zapájať do Vedomeckej Univerzity? Ako objaviť (objavovať) v sebe to jadrové vzácne, čo môže pomáhať aj okoliu, teda ďalším ľudom? Koho môžeme osloviť…záujemcovia o kruhovú kultúru?

K vydaniu nového, upraveného vydania knihy Čaro prírody pripravíme na Slovensku a v Čechách a Morave živové koncerty „Vnory“ a vzápätí aj víkendové učenie Vedomeckej univerzity. Dáme vedieť na našich stránkach. V lete bude vedomecký tábor. Vedomecká univerzita sa viac rozbehne až po zverejnení ďalších spisov.

Existuje u Slovanou niečo ako viac úrovňové vedomectvo? …učenie – odovzdávanie vedenia ,7 úrovní vedomia a podobne?

Viac úrovňové vedomectvo je ako viac-úrovňový les. Môžeme ho rozdeliť podľa typu porastu, podľa geologického podložia, podľa nadmorskej výšky, podľa veku, zachovania pôvodných drevín, podľa tepelného pásma a podobne. Vedomectvo ak je viacúrovňové, tak len preto, že ho tak vidíme. Človek pripravuje spisy o rôznych vedomeckých stavoch, máme na výuke k zapožičaniu spisy „Duch a duša“ a rôzne iné nezverejnené smery vedomeckého učenia už boli predstavované na podujatiach i osobne pre tých, čo sú v učení. Napríklad v oblasti „vedomecká cesta“ človek rozoznáva 4 učenícke a 4 vedomecké stavy. Životná cesta však nepozná ich stálosť, pri opustení vedomeckého chodníka sa celostnejšie stavy strácajú a len denno-dennou vedomeckou údržbou možno postupne dospievať do stavov pokročilejších. Vymenované je to v úvode pripravovanej knihy Čaro prírody ako 4 základné chody: očistenie, sústredenie, vyladenie, napojenie, a 4 pokročilé – naplnenie, osvietenie, pohrúženie, splynutie.

Kde sa môžeme dozvedieť viac o 9 tónovej stupnice, namiesto 7 tónovej, ktorá je neprirodzená aj podľa Žiarislava?…aspoň som to tak pochopil…

Na Letnom vedomeckom tábore bude to aj o stupniciach. Do dvoch týždňov bude jasné, kedy sa tábor uskutoční.

Inga Kotuličová z Košíc (a mnohí ďalší): Dobry den, je mozne objednat Pri-rodny casnik na rok 2015? V Kosiciach som ho nezohnala a na internetovej stranke nenasla ziadne info. Dakujem.

Uprednostnili sme výrobu kníh a tak vyjde až teraz – asi o týždeň. Budú ho mať na Slovensku a v Čechách vedomeckí prostredníci, ktorí sú v mestách, asi ho aj budeme zasielať aj poštou, najmenej po 5 kusov, môžete si už objednávať na diva@ved.sk – predmet: časník.

casnik15.jpg

Podobné články:

ŽIARISLAV ODPOVEDÁ NA OTÁZKY TU

otázky na Žiarislava pošlite na diva@ved.sk

 

rozhovory so Žiarislavom TU

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-zs-odpoveda-30-1-15-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.