Ako niektorí lekári naraz ochoreli, alebo ZÁPAL KOSTI CTIBAŽNOSTI?

Lekári asi tiež by mohli mať právo štrajkovať. Ale keď neprídu do roboty a pacienti sú ohrození na zdraví, tak to je už otázka, či je to ten najlepší spôsob snahy o zvýšenie platu.

Keď si ale lekári nechajú naraz vypísať péenky, tak to zaujímavý jav, pretože pravdepodobnosť, že naraz všetci štrajkujúci dostanú chrípku je asi jedna k milión. Iba ak by ich nakazil nejaký huncút. Možno im to dal do multivitamínu, alebo do živného roztoku. Ak to ale nebol nejaký taký záškodnícky beťár, tak sa tí lekári očividne nechali vypísať kolegami. A prečo? Lebo nechceli prísť o peniaze za prácu, ktorú v ten deň neurobili? Keď živnostník nezaplatí včas odvody na zdravotníctvo, prirátajú mu k tomu penále a štátny výberca mu môže zobrať byt alebo dom a vyhodiť ho na ulicu. Exekútori na potvoru nikdy neštrajkujú. Dokonca ani policajti neštrajkujú, našťastie. Si to predstav, že by aj policajti začali štrajkovať, a vypísali by sa niekde do cely predbežného zadržania, však to by bolo ešte viac ohrození na zdraví, ako keď štrajkujú lekári. Ale keď štrajkujú lekári, je to možno dobré pre tých, čo sa na nich príliš spoliehajú a imunita im zbytočne pochrapkáva. Títo by sa vďaka štrajku lekárov po rozčarovaní mohli vyliečiť , zahodiť barle, vyrvať si z tela trubičky, otrieskať invalidné vozíky o zábradlie, ocikať si preležaniny, alebo ich poliať čajovníkovým olejom, alebo posypať si ich práchnivým vatovcom a vyraziť do ulíc. No a oni by tým lekárom mohli doplatiť nejaké chýbajúce eurá, alebo ich aspoň pozvať na pohárik živného roztoku. A nie že všetci. Zdravotníctvo totiž v skutočnosti neplatí štát, zdravotníctvo platia občania. Ak chce lekár zvýšiť plat, nemusel by sa dať len tak v čase štrajku vypísať na péenku, aby nevznikla z nejakej novej epidémie, ale mohol by si vziať nejaké neplatené voľno, ako aj mnohí urobili. On chce vlastne viac peňazí od štátu, teda od občanov, ale v deň, keď si ich vynucuje, aby náhodou nebol stratový, tak ich získa fintičkou. A ešte aj poriadne zaťaží svojich kolegov, ktorí majú menej ctibažnosti, prepáčte, eurobažnosti, a títo kolegovia – lekári to ťahajú za nich. Hm.

Ak predstavitelia štátu zavolali na pomoc českých lekárov, to nebolo zle. To bolo dobré, lebo štát má chrániť zdravie svojich občanov, hlavne keď sú ohrození na zdraví. Mohli pokojne zavolať aj poľských a ukrajinských lekárov, ak by bolo českých málo. Kto si chce tak strašne porovnávať platy, nech si ich porovnáva na všetky strany, nie len s tými najbohatšími kolegami.

Tento článok nebol vôbec o platoch. Bolo o tej péenke.

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-zapal-kosti-lekari-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.