Mučia syna Kaddáfího, asi nie je jediný

Odrezané prsty svedčia o pochybnom víťazstve západu.

HAAG. Syn zabitého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího predstaviteľom Medzinárodného trestného súdu (ICC) povedal, že chce byť radšej súdený vo svojej vlasti.

Tribunál v Haagu, ktorý usiluje o vydanie Sajfa al-Isláma, má podozrenie, že Kaddáfího syna v Líbyi mučia.

Dejiny sú, aké sú, ale to , čo píšu ľudia, to je spravidla politika.

V prípade útoku „západnej demokracie“ na Líbiu sa dejiny možno budú písať celkom inak, ako nám ich predajní novinári predložili pred pol rokom. Líbia a jej prezident Kaddáfí sa previnili dvoma súbežnými „hriechmi“. Pod Kaddáfího vládou sa Líbia premenila na hospodársky, zdravotne i inak najrozvinutejšiu krajinu afrického svetadiela. Druhý hriech bol, že sa Kaddáfi dlhodobo priečil Západu a držal si svoju cestu. Isteže, nebol to z nášho hľadiska vzor demokracie, ale to nie je vo svete zriedkavé, však? Neprekvapilo by, keby po preskúmaní skutočností budúce správy zneli takto: Západ ozbrojil opozíciu a vyvolal občiansku vojnu, čo nie je vec zriedkavá. Takto zvrhol svojho nepriateľa a vydal ho do rúk „spravodlivosti“. Po zvrhlej a potupnej poprave opozíciou, samozrejme bez súdu, ktosi kdesi protestoval, ale hrad už ľahol popolom. Fundamentalisti, ktorí poslúžili západu na jeho zvrhnutie, to oslávili a teraz si vybíjajú svoje zvrhlé chúťky… Podľa najnovších správ sa podarilo pri inšpekcii z Háágu Kaddáfyho synovi pri chvíľke neprítomnosti väzniteľského úradníka ukázať ruku s odrezanými prstami a vybitý zub. Výpoveď viac ako jasná. O tom, že nechce byť súdený a vzápätí popravený v Líbii, by napriek výpovedi vypovedanej po mučení asi pochyboval málokto.

Líbia mala aj to šťastie, či z dnešného hľadiska skôr smolu, že mala veľké nerastné, hlavne ropné bohatstvo. Budúci hľadači pravdy budú stáť pred otázkou, či útok Západu na Líbiu bol naozaj pohnútkou túžby po demokracii, alebo skôr to bola vojenská invázia riadená kapitálovými magnátmi, ktorým zvrchovaná Líbia s nesprivatizovanou naftou jednoducho zavadzala. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie budúcnosť. Možno že mu tie prsty naspäť prišijú a po poprave sa nájde nejaké ďakovné vyjadrenie adresované osloboditeľom.

-hornik-

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6334177/kaddafiho-syn-sajf-vraj-chce-byt-sudeny-doma.html

 

podobné články:

 

 

24.8.2011 S dobytím Kadáfyho sídla prišlo do Washingtonu zemetrasenie 

KEĎ PADNE KADÁFYHO REŽIM, MôŽE BYŤ HUSTEJŠIE AKO V KOSOVE

 

20.10.11 Kadáffiho popravili. Prešťastne strieľame do vzduchu

Komu sa to nepáči, nech predstúpi! 

 

Priznania ekonomického zabijáka

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-zapadna-demokracia-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.