O SPADNUTEJ VETVIČKE A BULDOZÉROCH DIVLOPEROV

Raz moja mama našla pod kabínkovou lanovkou v Tatranskej Lomnici spadnutú jedľu. Odtrhla si z nej zopár konárikov do vázy a v zapätí stretla ochranára, ktorý sa jej opýtal, odkiaľ má tie chvojky. „Zo spadnutej jedle“, odpovedá popravde mama. „To by mohol povedať každý!“ nedal sa odbiť rozhorčený ochranár a dodáva: „Tu ste v národnom parku pani.“ A dožaduje sa tučnej pokuty.

vetvicka.gif

Mama mu nič nezaplatila, no s pocitom obrovskej krivdy sa vrátila domov. Táto krivda sa znásobila o necelé dva mesiace, keď celé okolie zdevastovali buldozéri divloperov, vrátane mladých novovysadených stromčekov. Dotyčný pán ochranár bol vtedy zrejme na maródke…

Na jar začnú stavať veľkokapacitnú lanovku na Skalnaté pleso a budú rozširovať aj zjazdovku. Uvidíme, kto bude na maródke tentoraz. V druhej etape sa pri Grand hoteli Praha, na mieste bývalej visutej lanovky, bude stavať veľkokapacitné parkovisko pre novú lanovku. Zatiaľ tam stojí niekoľko desiatok starých jedlí, ktoré statočne prežili vetrovú kalamitu v roku 2004. Po spustošení tohto území dôjde k úplnej likvidácii ducha tohto miesta.

„Tu ste v národnom parku páni!“ vraví moja mama. Myslíte si, že ju niekto počuje?

 

podobné články:

 

25.1.13 Utešujem medvedicu, alebo skôr seba: „NEBOJ, MOJA PEKNÁ…“

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-vetvicka-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.