Prečo bulvár nemá rád bradu? Lebo medveď

diogenes_after_peter_paul_rubens.jpgBulvár, to nie je nadávka. Znamená to niečo, ako „ulica“. Keď sme boli mládenci, tak vo vchode boli také dve – tri žienky, ktoré nemali čo robiť, snorili z okna na ulicu a ohovárali, kto je strapatý, kto s kým chodí, kto má čo oblečené. Nikto ich nemal rád, ani oni sa asi medzi sebou nemali radi. Keď vidím tých „módnych policajtov“, jupíkov s nebotyčným sebavedomím a chabým duchovným vzhľadom, napadne ma, že to bol on, čo cez neporiadne privreté dvere ako malý chlapec počúval, čo hovoria tie tri klebetné „drbny“, a keďže sa nehral s ostatnými chlapcami a ani nečítal nikdy žiadne knihy, listoval si len v obrázkoch módnych časopisov. No a aby ten fičúr s dlhými ušami nemusel robiť, stal sa módnym policajtom. Ten prípad nie je zase až taký častý, ako tie klebetnice. Nie vždy sú v zrelom veku, začínajú už ako mladé malo, alebo veľkomeštiačky, ktoré radšej rozprávajú, ako uvažujú. Niektoré z nich dokonca aj píšu. Napríklad do bulváru.

Diogenes: býval holý v sude a jedol kapustu, aby nebol závislý od nákladu. Stane sa patrónom módnych policajtov? namaľoval: Pierre Paul Rubens, zdroj: www.wikipaintings.org

Napríklad taký Jano Paľo Belmondo bol vždy zaujímavý chlapík. Bol vtipný, vraj tak škaredý, až bol pekný a aj keď z jeho mora filmov nie každý bolo námetom pre filozofa, neboli také trápne, ako niektoré dnešné „komédie“ s nahratým smiechom v pozadí a často boli vtipné, na rozdiel od tých klebetníc.

belmondo.jpgTeraz ktosi zverejnil fotku toho herca s bradou, niekde na dovolenke a k tomu bol taký „klebet“, že vraj vyzerá ako Robinson a bezdomovec. A ľaľa, podľa ohlasov pod článkom majú čitatelia iný názor, stále im je sympatický. Vraj, a píšu to aj ženy, viac, ako mnohí vymódenci v tom meštiackom časopise. V inom pouličnom liste si drbny vzali na mušku iného – vraj vyzerá ako Gróf Monte Christo. Taká klebetnica z bulváru aj tak nikoho iného asi s bradou nepozná, len Robinsona, Monte Christa a možnože Sandokana. Mená rôznych Aristotelov, Platónov a Leonardov by si najskôr zmýlila s Nindža korytnačkami.

foto zdroj: www.cas.sk

podobné články:

 

22.1.13 VO FILME LETIA OTVORENÉ ÚSTA, ale POZOR NA CHRÚSTA

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-brada-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.