DO DOTAZNÍKA NAPÍŠME: RODNÉ DUCHOVNO

List:

Srdečne zdravím všetky bytosti na Medzi:)
Bola by som veľmi rada, keby sa tento mail dostal k Žiarislavovi, pretože naňho mam istú otázku, možno lepšie povedané prosbu vo veci, ktorá by mohla byt dôležitá pre rozvoj prírodného duchovna, a teda pre nás všetkých.
Tento rok máme vyplniť dotazník v rámci sčítania ľudu, kde narazíme aj na kolónku „náboženské vyznanie“. Som presvedčená, že nie som jediná, kto by sem rád uviedol pôvodné slovanské prírodné duchovno. Je to jedna z možností ako vyjadriť, že sme tu a keďže v jednote je zväčša sila, bolo by možno dobré zjednotiť sa v „názvosloví“ toho čo do kolónky napíšeme. Chcela som sa teda opýtať, či Žiarislav neplánuje venovať tejto téme nejaké vyjadrenie, článok na sieti. Môže sa to zdať ako vec málo dôležitá, no predsa len žijeme v spoločnosti,
kde sú čísla podstatné a ak v nej chceme byť „relevantní“, aj toto môže byť jedna z ciest:).
Jasna

Odpoveď:

NASTAL ČAS PREBUDENIA

Táto otázka je veľmi dôležitá a je na ňu odpoveď.
Je veľmi dôležité, aby sme sa v duchu pravdivosti prihlásili v dotazníku ku svojmu duchovnu, i keď nám v ňom podstrkujú len náboženstvo a ateizmus. Je aj tretia možnosť – duchovno – a nik nám nemá právo vnútiť svoj slovník, dosť bolo vnucovania. Isteže každý človek pociťuje duchovno trochu inak a to je v poriadku, ale máme niečo spoločné a to niečo by sme mali vyjadriť jedným spoločným výrazom. Lebo ak jeden napíše rodné duchovno, druhý slovanské duchovno, iný slovenské, ďalší prírodné, iný pôvodné a ďalší sa označí cudzím slovom ako pohan, tak je možné, že to všetko štatisti zaradia do kolonky iné a to drobné, nepodstatné zanedbateľné. Dnes sú nás tisíce, ktorí chodia na slnovraty a iné pôvodné sviatky, vnárajú sa do vedomstva viac či menej a väčšina dokonca prijala duchovné meno v rodnom jazyku. Je ale mnoho ľudí, ktorí tak cítia, i keď sme ich nikdy nestretli, lebo nik z ľudí osobne nestretol všetkých . Naša obroda sa začala pred rokom 2 000 a prešli sme kus cesty a v krajine sa dejú veci. Je viacero znakov, ktoré svedčia o tom, že to nie je len nejaká hra, ale že je to skutočná vec, ktorú tu mnoho ľudí cíti ako obrodu pôvodného rodného duchovna.

SME TU DOMA A MÁME NÁROK

Popravde vravia tí, čo upozorňujú, že duchovno slovenských, alebo slovanských predkov niekedy v ôsmom storočí vyzeralo inak, ako to robíme dnes. Áno. Aj matematika vyzerala inak ako v ôsmom storočí, ale dva a dva sú stále štyri a aj dnešná matematika je matematikou, i keď rieši superstruny v dvadsaťtrirozmernom priestore, o ktorých sa starovekým a stredovekým matematikom ani len nesnívalo (alebo snívalo). Tak je to aj s inými vedami alebo duchovnami. No a dnes tu máme jasný výhonok pôvodného duchovna, lebo duchovný kruh je stále duchovný kruh, „duchovia predkov ti spievajú“ a posvätný háj je znovu posvätným hájom, i keď duchovnú vedu vyjadrujeme trochu inými slovami, avšak stále v našom rodnom jazyku s pôvodným, nepovinným koreňoslovím. Bez ohľadu na odchýlky v cítení, ktoré sú prirodzené v akomkoľvek duchovnom poňatí, sa tí, ktorí cítia pôvodné, prírodné, slovanské, indoeurópske duchovno, ale aj duchovno zlúčené (môžeš cítiť aj viacero dávnych – drevných duchovných prúdov, ktoré máš v sebe, tak ako napríklad krv (DNA) staviteľov rondelov (kruhových obrovských svätýň, ktoré tu boli pred 6 000 rokmi a dnes ich nachádzajú vedci leteckým snímkovaním).My, všetci, ktorí cítime posvätnú silu v prírode, prejavenú v dušiach bytostí, keby sme sa prihlásili k jednému výrazu, dali by sme vedieť sebe aj iným, že tu sme a že chceme prispieť k duchovnej obrode v krajine, alebo v krajinách. Zlepší to nielen aj naše ľudské vyhliadky na zlepšenie vzdelávania, môže to zlepšiť vývoj v najrôznejších oblastiach života a nakoniec to môže zlepšiť vyhliadky našich národov (sú tu aj Česi a Moraváci a ďalší) na prežitie našich kultúr. A to prežitie je otázka blízkej doby, keďže vidíme, že v Európe nastal pochod niektorých kultúrnych expanzií a vyhliadky na prežitie niektorých kultúr nie sú celkom jasné.

ROZDIELY SÚ PRIRODZENÉ, PODSTATA JE SPOLOČNÁ

My tu sme. Prebúdzame sa a pokiaľ máme v sebe česť a vedomie (svedomie), nepotlačíme svoju dušu a v dotazníku sa prihlásime ku svojmu duchovnu. Bude to dobré pre naše krajiny aj pre nás. Nie je až také dôležité, či označujeme prírodné a zároveň uctievané sily ako javy, zjavenia, alebo ako bytosti. Nie je až také dôležité, či robíme slnovratový obrad, svätenie jari, alebo iný obrad či sviatok, v takej, či onakej podobe, s takými , či onakými odchýlkami, ktoré zodpovedajú nášmu cíteniu. Dôležité je, že nadväzujeme na duchovno predkov a rozvíjame ho v tejto dôležitej dobe v súlade so svojou dušou. Keď sa zjednotíme na spoločnom označení, a to ľudia z rôznych oblastí, ktorí rozvíjame podľa svojho cítenia pôvodné duchovno, týmto sa prihlásime aj o svoje práva a týmto spravíme niečo aj pre lepší život našich potomkov a nasledovníkov. Týmto spravíme niečo aj pre prírodu, pre rastliny a živočíchov, ktoré jeden po druhom vymierajú aj kvôli potlačeniu prírodných kultúr Matky Zeme. Tým, že sa prihlásime k pôvodnému duchovnu, urobíme aj jeden malý, ale dôležitý krok pre záchranu života na Zemi.

DUCHOVNO NIE JE TO ISTÉ, AKO NÁBOŽENSTVO

Predlhé reťazce našich predkov nám dávajú silu. Teraz a tu je náš domov. Tu sa prihlásime ku svojej kultúre, ku svojmu duchovnu. Na to nepotrebujeme žiadne vodítko, žiadny aparát, na to nepotrebujeme cirkev, na to potrebujeme dušu a ducha. Priatelia, sestry a bratia. Napíšme v dotazníku, ktorý nám predložia po sviatku duchovna predkov – po Turícach, napíšme, že sa hlásime ku svojej kultúre – k rodnému duchovnu. Do kolónky „náboženské vyznanie“ napíšme dve dôležité slová: RODNÉ DUCHOVNO. Slovo „náboženské“ nám nemusí (a môže) vyhovovať. Ak svoje duchovno nepovažujeme za náboženstvo, môžeme slovo „náboženské“ preškrtnúť. Nik nám nemá právo vnucovať svoj slovník v oblasti duchovna, a už vôbec nie tí, čo nás tu celé veky utláčali.

OSLOVME PRIATEĽOV, OBČANOV, RODINU, SESTRY A BRATOV!

Dajte týmto článkom krídla a rozošlite ich v prospech spoločnej veci. Napíšte listy, imelá a výzvy podľa svojej duše. Od tejto chvíle začíname dôležitú vec – snažme sa všetkým, ktorí majú o to záujem, snažme sa oznámiť, že sa hlásime v dotazníku k RODNÉMU DUCHOVNU. Využime všetky dostupné možnosti – slová hovorené i písané, poštu, sieť, stránky a imelá, verejné priestranstvá, kde sa schádzajú ľudia rodného – prírodného vlnenia – rodného a slobodného duchovna, ľudia s prírodným cítením, ľudia ktorý v sebe nezdusili dobrú podstatu kultúry slobodných Slovenov, ľudia, ktorí cítia s inými prírodnými kultúrami Zeme. Pozdvihnime pôvodný základ kultúry nášho prírodného svetadielu a jeho národov, oslovme ľudí, ktorým záleží na prírode a slobode, na osvedčených spoločenských hodnotách, bez ktorých by sme neprežili, na čistej vode, na čistom chlebe, na slobode vstupu do lesa, na slobode zdravého života, na slobodnom živote v rodnej zemi. Oslovme aj tých, ktorí nám držia palce, ktorí s nami sympatizujú, ktorí sú dobrým veciam naklonení, oslovme rodinných príslušníkov a priateľov a povedzme im o veci. Niektorí z nich nás určite podporia. Podporia dobrú vec.

Máme na to len niečo vyše dvoch mesiacov. Prebuďme v sebe dosť živy na tento dejinný krok!

Chvála.
Žiarislav

TÉMA NA RODNEJ CESTE: SČÍTANIE ĽUDU – RODNÉ DUCHOVNOvšetky články TU

 

rodne_duchovno.jpg

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-scitanie-ludu-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.