A ZASE MEDVEĎ NAPADOL POĽOVNÍKOV S PUŠKOU VRAJ HĽADALI PAROŽIE

V čase keď je vstup do revíru s puškou zakázaný

Novinári napísali, že šlo o lesníkov. Lesník s puškou je ale poľovník. Lenže – v  tomto čase poľovník nemá čo chodiť do revíru s puškou (a preto je len lesník). Takéto ranné postriežky by mohol niekto znalý práva považovať za pokus o pytliactvo. Novinári sú investigívni často len vtedy, ak sa im to hodí. Napríklad politicky. Alebo bulvárne. Z tohto prípadu politika nekuká a bulvár iste nesúvisí s titulkom: …medveď napadol a dohrýzol muža. „Dohryzeného muža“ operovali dve hodiny. Ak by novinár chcel vidieť niekoho naozaj „dohryzeného“ medveďom, tak mu môžem ukázať ostatky dohryzenej ovce. Za kopcom zabil medveď päťstokilového býka. Ten bol tiež dohryzený, po rane labou sa už nikdy nepohol.  Ale  poľovníkov medvedica spravidla len raz za pár rokov vyfacká, keď začuje pach, ktorý jej zabil dieťa.

Poľovník, ktorý chodí v tomto čase v lese s puškou, v revíre, iste nie je zapísaný v knihe návštev revíru , lebo veď ako sa zapísať v nepovolenom čase.

medved2.jpg

Taký poľovník, ak koná proti predpisom,  by mal byť potrestaný (aj keby to bol vedúci lesného závodu? No to snáď nie). Jediný, kto je schopný ho potrestať, je asi medveď. Čo sa niekedy aj stane.  Oficiálne ale lesníci v lese len hľadali parožie. Na to je treba samozrejme pušku. Parožie sa totiž zbiera bežne zavčas ráno s puškou. Niekedy parožie ešte behá po lese na hlave statného jeleňa. A vtedy sa tá puška môže zísť. Napríklad – duševne neukojený samec zamieri  z puškohľadom spoza svojej vypuklej lesníckej uniformy na ukojeného nosiča parožia a  – prásk. Nosič parožia padne a parožie je nazbierané.

Ale bežný občan parožie zbierať v lese nemôže. To by bolo totiž pytliactvo, keby našiel čo i len jeden jelení roh. Zhody smú zbierať len poľovníci, občan je povinný im ich odovzdať. Oni sú totiž odborníci na to. Občan nie je odborník, obyčajný občan nevie, ako nakladať s parohom, ktorý našiel v lese. To je správne, že ho musí odovzdať ujovi poľovníkovi, ten ich má totiž v dome na stene málo. Vždy ich má málo. Ojojoj. Jelenia hlava sa naňho sponad gauču díva a on sa zhrýza zlým svedomím. Treba ho poľutovať a keď ho medveď v sebaobrane vyfacká, treba mu vyplatiť  tridsať až šesťdesiat tisíc Eur.

Teraz sa niektoré mamky boja v Ždiari pustiť deti mimo záhrady, kvôli medveďovi. „Zlému“ medveďovi. Na policajnom oddelení v čakárni sú vystavené fotky unesených detí. Ich neuniesol ale medveď. Niektorým uneseným deťom vyoperovali obličky a iné veci. To iste neboli doktori, ktorí nám dávajú očkovacie látky, to asi boli len nejakí neúspešní murári, alebo záškoláci, čo fajčili na záchode a teraz operujú ukradnuté obličky. Och, dôvera. Oj. Ach. Toho medveďa treba zastreliť. Čo tam unesené deti, medveďa treba objaviť, zamieriť a prásk. Akéhokoľvek. Pomsta bude vykonaná, isteže bez súdu (ha ha ha). Ľudia sa uspokoja, hlava bude na stene a poriadne to potom zapijeme.

obrázok: Ladomíra

podobné články:

25.1.13 Utešujem medvedicu, alebo skôr seba: „NEBOJ, MOJA PEKNÁ…“

18.10.12. AKO SÚVISÍ MEDVEĎ S ČLOVEKOM „MÚDRYM“  

29.6.12 KUČIERKA PREŽILA O CHLP  Z Vrchárskeho zápisníka 

11.11.11 Strhnutá Nôška – Z vrchárskeho zápisníka

6.10.2011 Ludia už napádajú medveďov i holými rukami – S MEDVEĎOM VTIPNE I VÁŽNE

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-medved-lesnik-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.