POSLUŠNE HLÁSIME DIEŤA U BABKY: Aby nám sociálne veci neriadili sociopati

znacka2.jpgPodľa nového zákona , ktorý platí od 1. 2. 2014, teda už, platí zákonná povinnosť, podľa ktorej majú rodičia detí, od tretieho roka dieťaťa, príslušnému úradu práce hlásiť, ako a kde budú zabezpečovať starostlivosť o dieťa do začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky. Teda aj to, či je dieťa u babky, u opatrovateľky, v škôlke… Štátny úradníci to zdôvodňujú, že od skončenia vyplácania rodičovského príspevku až do začiatku povinnej školskej dochádzky vedia o deťoch príliš málo.

Zdá sa, že toho vedia príliš málo niektorí štátni úradníci nielen o deťoch. Niektorí obyvatelia Slovenska nemajú televízor, ani nie sú nijako povinní ho mať, nepozerajú správy a nečítajú zbierky vyhlášok, možno aj preto, že sa starajú o deti. „Mimochodom, ak si myslíte, že každý , koho sa to týka, bude informovaní listom z príslušného úradu práce, ste na omyle“, píše redaktorka Plus 7 dní Moniky Mikulcová(30.1.2014). I pýta sa na to hovorcu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, Petra Zemana, ktorý odpovedá: „…neznalosť zákona neospravedlňuje“. Rodičia si môžu formuláre nájsť na internete… Môžu byť pokutovaní, môžu im byť zastavené detské prídavky…Môžu byť podozriví zo zanedbávania detí…Pritom je zjavné, že štátni úradníci týmto aj tak nič podstatného nezistia, tí, čo deti skutočne zanedbávajú, to určite nenahlásia.

znacka1.jpgNie je to nijaká zriedkavosť, že aj štátni úradníci trpia profesionálnou deformáciou a majú po čase pôsobenia v dobre platenom a mocnom úrade pocit, že všetky občania sú „povinní“ sledovať ich najnovšie novely a ak nie, tak ich môžu za to stíhať. Akoby každý mal nejakú „povinnosť“ sledovať ich novely, ktorými ďalej a ďalej tak zaťažujú občanov, až títo, aj pod vplyvom stresov zo štátu, prestávajú rodiť deti. To by už žiadna oznamovacia povinnosť z pobytu u babky nebola. Mimochodom, „povinnosť“ je od slova „vina“, prevzaté z väzenského systému. Je to teda iné slovo, ako zodpovednosť. Niektorí štátni úradníci majú sklony pozerať sa na občanov ako na svojich podriadených, zverencov, alebo väzňov.

znacka3.jpgBolo by dobré, aby na vedúce miesta v štátnych úradoch, ktoré si občania chtiac-nechtiac vydržiavajú zo svojich odvedených peňazí, boli dosadzovaní ľudia aspoň základnou sociálnou inteligenciou.

 

 podobné články:

2.1.14 Starostlivosť po pôrode ÁNO, nočná múra NIE

OČKOVANIE? DAJTE SI ČAS NA ROZMYSLENIE! – doktor Jaseň radí

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-deti-hlasenie-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.