Žiarislavova kniha Na vrchárskom chodníku vychádza s podporou čitateľov!

Kniha Na vrchárskom chodníku s CD vyjde už o týždeň – v predvečer jesennej rovnodennosti – 21. 9. r. 18.

Pred niekoľkými mesiacmi sme vyhlásili zbierku na knihu Na vrchárskom chodníku. Táto zbierka bola úspešná. Chvála tým, ktorí knihu podporili a tiež chvála tým, ktorí si ju s dôverou predplatili. Keďže sa podarilo zozbierať plánovanú časť nákladov na vydanie knihy s CD, umožnilo nám to dôslednejšie ju prichystať do vydania so všetkým, čo bolo na to pripravené. A teda – nielenže kniha bude má v plnej podobe 400 strán, ale je aj s plnofarebnými maľbami Igra Stromku a desiatkami obrázkov z jeho kresbodeja. A navyše bude v nej pribalené 80-minútové autorské CD s 27 piesňami.Doska je už vylisovaná. Aj vďaka podpore čitateľov a poslucháčov sa podarilo nahrať v štúdiu 5 nových piesní. Spolu s dvoma nahratými na koncerte to bude 7 nových piesní. CD je v tejto chvíli vylisované, putuje k nám  a knihu sme odoslali do tlačiarne, takže koncom septembra ju uvedieme. Žiarislav ju predstaví osobne vo väčších i menších mestách s piesňami, ktoré k nej patria. Zväčša bude mať aj hudobného hosťa. A samozrejme – knihu si ju budú môcť čitatelia priamo u nás objednať, alebo si u kúpiť v bežnej obchodne sieti.

Ešte raz vďaka všetkým, ktorí knihu podporili. Tým knihu pošleme, ak by si priali knihu vyzdvihnúť priamo na niektorom z predstavení, prípadne pred, či po, môžu nám dať vedieť – všetkých oslovujeme sieťolistom. Aj pre nás je to jednoduchšie a takto môžu knihu dostať aj  s podpisom.

So srdečným pozdravom Žiarislav a redakcia Rodná cesta. Živa!

udalosť na FB tu

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/podakovanie-na-vrcharskom-chodniku

1 komentár

  1. Poznám Žiarislava dlhé roky. Pamätám si na naše prvé stretnutie, keď som ho videla sedieť v Trnave pred „Káčkom“ s pierkami vo vlasoch a potom mnohé ďalšie stretnutia, rozhovory…Tie 90-roky mali svoju atmosféru, ktorá sa dá ťažko opísať. Niekto vraví: divoké 90-te a skutočne, nejaká tá divokosť tam bola. Zrazu sa tak veľa mohlo! Ľudia dychtili po nových poznatkoch, zážitkoch, hľadaní. Toto obdobie prinieslo veľmi veľa, mladí ľudia boli ešte stále vzdelaní veľmi široko…Nie je to klišé…skutočne medzi sebou diskutovali o filozofii, čítali hrubé knihy európskych klasikov, na univerzite v Bratislave sa fajčilo s učiteľmi po chodbách a prednášať sa mohlo aj v kaviarni. 🙂 Do tohto sveta vstúpil aj Žiarislav. Hovoril o indiánoch, Slovanoch, živote v prírode aj o svojich snoch, o oživení starého spôsobu života, o videniach. Fungoval v Trnave, potom sa mi na čas stratil z dohľadu a potom znova a znova sa objavoval na rôznych miestach a šíril svoje znalosti. Nie prostredníctvom internetu. Ľudia si medzi sebou odovzdávala tlačené a písané slovo len podľa toho, že sa poznali. Ešte stále som počula (a rada) o jeho smerovaní, o tom ako s ním ľudia chodili po žeravej pahrebe, ako vyliečil kamarátovi bolesť chrbta, o jeho muzike, o bytostiach v ktorých sa prebudil plamienok skutočného života a čara. Aj dnes, keď stretnem ľudí z toho okruhu, sa spoznáme, vieme o sebe, aj keď nás život zavial na rôzne miesta. Žiarislavov život v súčasnosti viacerí vnímajú kontroverzne, tvrdia že je excentrik, je na hrane. Ja sa z neho radujem, z toho že si splnil, to čo vždy chcel – žiť v prírode. Keď čítam jeho veci, keď ho stretnem, mám dobrý pocit, že tento človek to dokázal. Splniť si svoje sny. Žiť svoje sny. A preto sa na túto knihu veľmi teším. Maťa

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.