Národ spí? Vlastná Zem nás nezaujíma?

Národná rada otvára ústavu a bude sa riešiť pôda. Ak sa nič mimoriadne nestane, podľa doterajších príznakov bude jej ochrana nedostatočná.  A potom majú ústavu na niekoľko rokov zabetónovať. Človek urobil prieskum časového diania a dostal sa aj ku prieskumu ústav štátov EÚ. Výrazná väčšina štátov má pôdu v ústavách a zákonodarstve aspoň teoreticky „ ošetrenú“. Niektoré krajiny výrazne obmedzujú rozpredávanie pôdy záujmovými skupinami a podporujú potravinovú bezpečnosť smerovaním k rodinným farmám.

V  Slovenskej republike pojem rodinná farma nie je ani právnicky vyjavený. Pre ľud je zaujímavá skôr farma v úvodzovkách – ako televízne šuchorenie.

Národ sa nezaoberá potravinovou bezpečnosťou. Nemá na to čas. Občania demonštrujú proti korupcii. Prečo nie. Nakoniec aj tí, ktorí nedávno podplatili svojho úradníka, zanadávajú si radi na vládu. Európska únia tiež bojuje proti korupcii.  Európska únia nepestuje korupciu, ona totiž pestuje dotácie a granty.  Pre svoje záujmové skupiny. Keď nabudúce pôjdete podplatiť svojho úradníka, poviete mu, že mu nesiete dotáciu? Alebo grant? Alebo mu prineste taký letáčik s nápisom meinstrím a tam bude presne napísané, čo má a čo nemá robiť? Pre istotu mu podhoďíte  pár zjavných konšpiračných bludov?

Slovenský chlieb už nie je slovenský chlieb. Pisateľ si z detstva pamätá, ako do predajne priviezli ráno o piatej chleba. Hádzali si ho v rade – závozníci a predavačky –  z rúk do rúk, veľké bochníky. Biely, čierny a vyrážkový. Bol to skutočný, chlieb, chutný a voňavý. Dnes už človek chlieb takmer neje. Ak nieto domáceho, uprednostní radšej suché placky z múky. Dnešný chlieb sa nedá hádzať z rúk do rúk, on by sa rozmrvil. Nedá sa ani pokrájať inak, ako strojom. Je taký „nadýchaný“ z tých chemikálií, že by sa pri obyčajnom krájaní nožom  rozpadol. Okrem rýchleho rozpadávania má ešte aj rýchle tvrdnutie. To aj ten všadeprítomný  prášok do pečiva. Teroristi ho dávajú do domácky vyrobenej bomby.  Kapitalisti ho doporučujú do chleba. Začína sa podobať na anglický sendvič. Nevšimne si to ten, kto pije energetický nápoj a papá tyčinky. Ako hlavný prúd.

Meinstrím sa bije s konšpirátormi. Tí su všetkému na vine. Internet má byť pod kontrolou. Hoaxy zakázané. Vezmite si napríklad taký – k vojne vedúvší hoax – že Irak má jadrové zbrane. Tak také hoaxy zakázať samozrejme nemožno, keď sú v rukách meinstrímu. A západných predstaviteľov.  A vodcov vojenského paktu. Nejaká tá vojna hore dole, nejaká tá migračná kríza, to nejako zvládnu? Hlavne keď chytia pod krk konšpirátorov? Kto použil chemické zbrane v Sírii? Kto to rozhodne, čo je a čo nie je hoax? Nezávisla komisia? Nie. Rozhodol o tom meinstrím. Jeho vlastníci. Najväčším zločinom nemá byť vojna, ale detox. Môžu za to šarlatáni?

Zlatokopke takmer vyskočila bradavka. Toto zaujíma mediálnych kutilov. Dávne bohyne Zeme a plodnosti mali prsia celé.  Duchovne čisté a krásne prsia kojacej matky. Ale ich zaujíma len tá jedna, priškripnutá bradavka.

Slovenský národ nepotrebuje jarný „detox“. Na to aby vyšetril vraždu, potrebuje zrušiť amnestie. Mečiarove. Havlove už nemá význam. Záujmové skupiny budú vyšetrovať, kto koho chcel nahrať Interpolu… A „vyšetria“ to. Sami seba isteže neobvinia.

Na to, aby sa vyšetrovala vražda, potrebuješ zmenu v ústave? Na to, aby si zo svojej stránky stiahol zlomyseľnú lož, potrebuješ nariadenie? Vyzerá to tak, že áno?

Na to, aby si nenechal rozpredať krajinu, potrebuješ zmenu v ústave a zákonoch? To určite áno.

Predávajú nás. Potichu a legálne. Slovenská pôda sa rozpredáva. Žitný ostrov. Voda. Záhorie. Uhľovodíky. Strategické oblasti. Celá krajina. Postupne a potichu. Sloboda a bratstvo pre vyvolených.  Slovákov ale ochrana pôdy nezaujíma. Načo im je pôda? Chlapci sa predháňajú na bicykloch.  Nejaký ten futbal.  O chvíľu budú hrať hokej. To sú záujmy národných hrdinov. Vtedy si vyvesia vlajku. Slovenskú! Čo tam slovenská zem? Čo tam pôda? Kde je vlastne tá pôda? Čo to je? A načo? Národ umiera skôr, ako ho pochovajú. Bez pôdy.

Prezident sa vozí autom v zápche a točí si to na svoje stránky. To minister vnútra môže za to, že aj niekoľko krát do týždňa sa vozil domov lietadlom. To on mu kázal. Teraz sa ale takto bude voziť autom, neprestajne. Cha chá. A čo tlačovky, bude ich robiť na čerpačke? A to všetko len kvôli jednému nepodarenému ministrovi, ktorý za to môže? Aj logistické centrum bude pojazdné – na trase Poprad – Bratislava. Pojazdná základňa.  Bacha na hoaxy. Aby len neprišiel Bachov absolutizmus.

Natočili film – Únos. To pomôže zabudnúť na iný slovenský film – Kandidát. Vyhral voľby a teraz sa unáša sám, v policajnej kolóne. Vzrušujúce.

To naozaj chceš rozpredať svoju Matku? To naozaj necháš zapredať svoje deti a uvrhnúť ich  nevoľníctva? Stal si sa otrokom mediálnych hier?

Pred troma rokmi sme sa zišli v Bratislave na námestí Za záchranu Slovenskej Zeme. Neboli to hysterické výkriky, ale to boli oduševnené piesne, ktoré rozprúdili dobrú živu. A do ústavy sa potom dostala ochrana vody. A vďaka tomu sa ju aj darí trochu  chrániť. Teraz je jedinečná príležitosť – dostať do ústavy ochranu zeme a pôdy. Objednali sme znovu v hlavnom meste jedno námestie. Stojí to dosť obeživa – hlavne prenájom pódia. A dosť sily – pripraviť to. Ale pre koho? Čo ak všetci spia?  Hej! Zaujíma to tu vôbec niekoho?

 

Výzva na záchranu slovenskej zeme TU

zdroj snímky: http://www.kjd.pb.cz/archiv-aktualit/215-dejiny-umeni-akt

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/narod-spi-vlastna-zem-ho-nezaujima

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.