Gaštanoví tvoríkovia

Zorík sa zo svojich výtvorov a tvorenia vždy teší.

Takže, stačí mať pár gaštanov, špáratiek/zápaliek, a chuť tvoriť. Teta vyhlásila súťaž o najlepšie dielo obsahujúce aspoň jeden gaštan. A tak sme stavali – ja, brat, bratranci, teta, dedo, babka, a ďalší z rodiny.

Do gaštanov sme urobili dierky, do nich zapichli tyčky, a na nich napichli ďalšie. Neboli to ale len gaštany, pravidlo bolo aspoň jeden gaštan, a ostatné mohli byť napríklad šípky, žalude, a ostatné v prírode nájdené veci. Samozrejme ale neboli zakázané šnúrky, lepidlo, ani liehový fix – tie sú skoro základ. Na dierkovanie je najlepšia ihla, alebo šidlo (nie ten hmyz, ten nástroj) ale ide to aj nožíkom, alebo iným špicatým predmetom. Špárátka, zápalky, špilky, iné tyčky – to všetko je dobré jak na spoje, tak aj na nohy, ruky kly a iné veci. Každopádne gaštany, šišky, oriešky tie sú základ, na tvár stačí použiť dobré písatko, a je to. Najjednoduchší je asi snehuliak, ale dá sa vyrobiť aj pes, vážka, tiger, škorpión a iné šialenosti.

Súťaž vyhral Zorik s 21 postavičkami, najväčšou snahou, a kockatými postavičkami Minecraft. Áno kockatými! Áno z oválnych gaštanov. Ako? Orezal ich nožíkom a nechal 5 ton odrezkov.     To je dôkaz že sa dá vyrobiť úplne čokoľvek, aj keď je to kockatý gaštan.

Takže, tvorte kľudne, čokoľvek z čohokoľvek, a to bolo všetko.

Ak  chcete podporiť našu redakciu a vzdelávanie, môžete poslať dar. TU sú podrobnosti.

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/gastanovi-tvorikovia

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.