Detská tvorba na Rodnej ceste

Už dlhší čas uvažujeme, že vytvoríme na stránke RodnáCesta.sk priestor na detskú tvorbu. Riešime už len technické otázky, ako – spôsob vytvorenia podstránky, odblokovania zdieľania z Rodnej Cesty na fejsbuku (keď to neodblokujú, spustíme to aj tak) a iné drobnosti.
V tejto chvíli však s istotou môžeme povedať, že deti už môžu chystať si výtvarné a slovesné diela. Zameranie detskej práce bude na prírodu – v širšom zmysle. Teda – príroda v lese, na lúkach, ale i v meste, kde je tiež našťastie zeleň. Teraz, na jeseň, je to naozaj pestrý okruh. Veková skupina je v podstate neohraničená smerom nadol, smerom nahor – dajme tomu – 15 rokov. Aj mládež od 15 nahor dostane svoj priestor. Môžete už teda chystať vybrané diela detí. Z výtvarného hľadiska to môžu byť kresby a maľby, ale aj fotografický snímky priestorových diel, akými sú sošky, drevoresby, samorasty, úžitkové predmety, hračky, ,napodobeniny, výšivky, úplety, kovania a iné veci. Z literárneho hľadiska to môžu byť príbehy, alebo úvahy zamerané na prírodu a prežitky v nej. Ak sa teda rozhodnete prichystať nám diela na uverejnenie, napíšte k tomu aj meno, vek a približné miesto bydliska (mesto, obec, osada, laz) mladého tvorcu. Ďalšie podrobnosti uverejníme, niektoré ešte musíme aj s vami prerozprávať – napríklad – názov samotnej podstránky: Rodná cestička, alebo Rodný chodník?
Pre zaujímavosť sme vyvesili kresby od Malého vrchára (Rodan, 10 rokov).

S pozdravom – Žiarislav a priatelia z Rodnej cesty.


Ak chcete podporiť našu činnosť, môžete prispieť jednorázovým darom, alebo trvalým príkazom tuto:  CHCEM PODPORIŤ

Naháňačka s diviakom z okruhu Príbehy z lesnej usadlosti (Rodan, 10 rokov) z článku Príhody s diviakmi uverejnenom na Rodnej Ceste
Pravták Archeoptex z okruhu Veľjaštery
Srnky z okruhu Zvieratá v našich lesoch

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/detska-tvorba-na-rodnej-ceste

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.