„Čoraz viac ľudí chce vedieť čo jedia a odkiaľ tá potravina pochádza.“ – Zuzana Homolová na GO 24 v Zelenči

🌱PREDSTAVUJEME PREDNÁŠAJÚCICH na Zhromaždenie GAZDOVSKEJ OBRODY r. 24 v Zelenči č. 3 – každý deň nový prednášajúci

3. Zuzana Homolová, AFRA BIO

🌱 „Zuzana žije a hospodári na Levočských Lúkach – na rodinnom gazdovstve Odorica. Tu pestujú bylinky a chovajú viaceré hospodárske zvieratá – doslova majú malú hospodársku zoo – chovajú: hovädzí dobytok, mangalice, ovce, zajace, husi, kačky, psy, mačky, sliepky a pávy. Ponúkajú agroturistiku a robia letné ekotábory. 🌶 V Levoči vyrábajú zo svojich výpestkov konečné produkty – bylinkové čaje, tinktúry a vankúše,“ píše Rodná Cesta. Zuzana vždy prinesie chutné výrobky aj z ovocných štiav. Zdravé lýzanky pre deti, skvelé ovocné vína napríklad aj z liečivej Arónie. Vraví, že radi doprajú zážitok z gazdovstva aj meststkým ľuďom a v lete na ich táboroch si to môže skúsiť každý.

🌞Rodná Cesta ďalej píše, že „Zuzana Homolová je tiež jedným zo zakladateľov Zväzu ekologického poľnohospodárstva Ekotrend Slovakia s celoslovenským projektom Predaj z dvora a tu pôsobí ako poradca pre otázky predaja z dvora. Na Zhromaždeniach Gazdovskej obrody je stálym hosťom už od počiatku a vždy prinesie aktuálne a cenné správy zo sveta zákonov, ktoré si zaneprázdnení gazdovia často nestíhajú strážiť a študovať. Jej prednášky sú preto plné noviniek a užitočných správ. Taktiež často prebieha horlivá diskusia.

🌻 Na Gazdovskej Obrode 24 v Zelenči nám Zuzana porozpráva o tom, čo je nové na Slovensku a v EÚ, čo sa týka predaja z dvora, rodinných fariem a iných nariadení, ktoré ovplyvňujú menších aj väčších hospodárov.

Tešíme sa na novinky, aj na teba, Zuzi.

udalosť tu: Zhromaždenie GAZDOVSKEJ OBRODY r. 24

Podporte našu redakciu a vedomecké vzdelávanie venovaním 2% z daní, poslaním daru, či trvalým príkazom.  TU sú podrobnosti

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/coraz-viac-ludi-chce-vediet-co-jedia-a-odkial-ta-potravina-pochadza-zuzana-homolova-na-go-24-v-zelenci

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.