Žiarislav: Jadrová skupina Rodného kruhu – nie sme kaviareň

Rodná cesta: Najbližší víkend mala byť koncotýždňovka Cesta koncovky. Vzhľadom na zákaz kultúrnych podujatí – bude to zrušené?

Žiarislav: My v zásade už raz videné podujatia nerušíme a to ani za mimoriadnych okolností. Čo ale niekedy robíme – že ich v niečom zmeníme. Takže v tom čase budeme kráčať po Ceste koncovky, ale ako pracovná skupina Rodného kruhu. Je najvyšší čas, keďže sa ochladzuje, potiahnuť zastrešenie spoločenského prístrešku. Takže človek obvolal tých, ktorí boli v zime rozoberať zrub a aj iní , čo pomáhali pri Gazdovských obrodách, Slnovratoch a iných podujatiach, dostanú pozvanie. Tí, ktorým to vyhovuje časovo, prídu na koncotýždňovku. Bude to teda pracovné stretnutie – spoločenský prístrešok popri chate je potrebný aj preto, keby niekto prišiel v núdzi a potreboval nejakú chvíľu niekde byť, tak je možnosť; a druhá vec – tak zo dva razy za štvrťrok bude bývať mimo bežného vzdelávania stretnutie Rodného kruhu. Takže teraz potiahneme druhú strechu, keďže chatka, ktorá bude slúžiť aj ako štúdio, už je opravená a bude slúžiť na stretnutiach na ubytovanie žien a dievčat. Samozrejme,  že k dreveničiarom sa môžu pridať aj ďalší, ktorým záleží na veciach, každý raz začínal. No a ak časť dňa robíme potrebné veci, tak časť dňa pracujeme na Ceste koncovky a iných vedomeckých veciach, ktoré sú potrebné pre posilnenie duše, ducha i tela. Na týchto jadrových stretnutiach sa nevyberá vstupné, ľudia môžu prispieť dobrovoľnými príspevkami. Tieto stretnutia nie sú verejné. Sú pre tých, ktorí majú odhodlanie robiť niečo pre vec.

Celý článok TU

Ak sa Vám páčia naše články a chcete podporiť našu činnosť, môžete prispieť jednorázovým darom, alebo trvalým príkazom tuto:  CHCEM PODPORIŤ

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/ziarislav-jadrova-skupina-rodneho-kruhu-nie-sme-kaviaren

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.