JEDEN VYSIELAČ JE SLOBODNÝ

Odpovede na otázky z relácie Prečo v Slobodnom vysielači, na ktoré sa počas vysielania nedostalo.

vysielac.jpg– Ed Lehotský: Pozdravujem Žiarislava. PROSÍM PIESEŇ „Blesky boli dávno vyryté !!!!!!!! “

Ahoj, Edo. Táto požiadavka sa ku mne počas vysielania v Slobodnom vysielači nedostala, ale vyhoviem tvojej žiadosti v najbližšej relácii, kde budem asi aj kvôli vašim živým ohlasom a priaznivého prístupu redakcie znovu o pár dní. Bude to v utorok o 17:00 – 19:00 v relácii „Autsajdri“ – viď dole

S pozdravom Žiarislav

– Abu Dabar: Sú Bytosti a Žiarislav nejako mediálne blokovaný ? chce tu niekto, aby občania nevedeli o týchto skladbách pretože podľa mňa prinášajú toľko energie k zmene že by to určitej vrstve nevyhovovalo pamätám sa na nejaké reportáže v markíze atd, ale od vtedy nič. Alebo sa o to ani nesnažia a duch, ktorý si ich ma nájsť tak si ich nájde? Ďakujem

Žiarislav: V Slobodnom vysielači blokovaná naša hudba nie je. Čo sa týka slovenských rozhlasov vysielajúcich priamo v „éteri“, tak ich výber hudby a programová štruktúra je pre nás sčasti záhadou. O dvoch rozhlasoch však vieme, že v nich našu hudbu ľudia z vedenia v minulosti „stopli“, čo sme sa dozvedeli až po čase od redaktorov, ktorí z nich odišli. Dnešné trendy sú iné, neberiem to osobne. V období vrcholiaceho kultu trhu nás to neprekvapuje.

– Rastislav Tonka: Keďže to nemôžem počúvať bude niekde záznam?

– Peťo Radoš Kováč: ahoj. bude to aj niekde nahraté? aby sa mohlo šíriť aj medzi ľudí, kt. nemohli počúvať. pozdravujem

viď nižšie vyvesil Oto Nandráži

Stanislav Bes : Sú tu samozrejme aj iné spolky a občiny ako: Svätoháj rodnej viery, Dažbogovi vnuci. Aký je názor Žiarislava na ne?

Žiarislav: Spolky a občiny sú pre našu kultúru veľmi dôležité. Pravda, majú rôzne zamerania a názorové smerovania a to aj vo svojom vnútri, ale to je úplne prirodzené. V podstate riešia mnohé dôležité otázky, ktoré v dnešnej spoločnosti oficiálne akoby neboli. Lenže vďaka týmto spolkom sú odhalené rôzne otázky nášho násilne useknutého vývoja, ale aj otázky možnosti ďalšieho vývoja kultúry a kultúr našich predkov a súčasníkov. Nie je isteže možné, aby sa všetci na všetkom zhodli. A nebolo by to ani celkom prirodzené. Ale sú nejaké vrchy a rieky, o ktorých má význam sa zhovárať a pokúsiť sa ich riešiť, alebo na ne aspoň upozorniť.

Vieme, že pri poslednom sčítaní ľudu sme sa pokúšali riešiť otázku spoločného, či nespoločného označenia rodného, či pôvodného vyznania. To bola v podstate novinka, dôležitá novinka, bol to možnože dejinný zlom, ktorý síce nie je zatiaľ viditeľný, vďaka utajeniu zo strany zodpovedných, či skôr nezodpovedných úradníkov, ale je dôležité, že sme so spolkami prvý krát túto otázku riešili. Niekedy sa niť sieťových rozhovorov stráca, ako možno napríklad v prípade výzvy z pôdy Svätohája, z ktorého pôdy napríklad vyšla pred časom potreba vyjadriť sa k niektorým taktrochu drsne ezoterickým vlnám zo slovanského východu. Ale aj tak sa niečo dialo a záujemcovia sa o niečom dozvedeli. Žiarislav navrhuje zvážiť, či by nebolo dobré, aby sa spolky a spoločnosti, prípadne ich pracovné jadrá, (so záujmom o pôvodnú kultúru v zmysle duchovnom) raz do roka stretli na jednom koncotýždňovom stretnutí.

podobné články:

 

V útorok 12.2.13 – Na Slobodnom vysielači: 17:00 – 19:00 – relácia Borisa Koróniho, hosťom Žiarislav Relácia Outsaidri (o ľudiach stojacích z rôznych dôvodov na periférii spoločnosti)

 

záznam relácie Proč ? zo dňa 6.2.13 – hosťom Žiarisla:

http://www.ulozto.sk/xA91an4/slobodny-vysielac-6-2-2013-relacia-preco-host-miro-ziarislav-svicky-mp3

treba si reláciu stiahnuť do svojho počítača a potom vypočuť.

 

 

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-slobodny-vysielac-odpovede-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.