SLNOVRATOVÝ OZNAM A RODNÁ CESTA tlačená

rc2_titulka_web_male.jpg

Hola, hola, Rodná cesta volá!

Oslavy Letných Slnovratov na cisárskej holi boli krásne. Teraz sme našli miesto tiež nádherné. Pre taký počet ľudí je dobré, že na novo

Na oslavy Letného Slnovratu v tomto roku berieme niekoľko nových diel:

Druhé číslo tlačeného občasníka – časopisu RODNÁ CESTA.

Tento sa naozaj vydaril a je v ňom o.i. pôsobivá niekoľkostranová reportáž z Letného Slnovratu. Prvé číslo nám sieť novinových stánok vrátila nepredané (nedostalo sa spravidla k vyloženiu), takže tentokrát si to rovno sami roznesieme po krajine. Kto môže na mieste odkúpiť časopisy pre svoje okolie, dobre urobí. Tlačený časopis by sa mal stať našou výkladnou skriňou rodného duchovna.

V čísle šú články o Prírodných pôrodoch, menách, očkovaní, lesoch, medveďoch,

Okrem toho máme nové CD Horany a novú knihu Hroma Hujberta, plotoch, starých odrodách, včelách, rondeloch, slovanských obradoch, povstaniach polabských Slovanov, slovanskej mystike v knihách a ďalšie veci. Od viac, ako desiatky autorov. Ak máte nejaké príspevky, články, nápady, prineste nám ich. .

Na Slnovrate bude tiež prírodný trh, takže aj máte novodrevné výrobky, ručné práce, alebo gazdovské výrobky, sem s nimi. Vítaný je tiež trh semien – prírodné odrody – výmena, dar i predaj.

Kto má domáce víno, sudové víno, alebo domácu medovinu, tak môžete priniesť na prípravu spoločného obradového nápoja podľa vzoru dávneho. Na prípitok pre abstinentov máme samozrejme vodu, čaje a podobne.

podobné články:

 

OSLAVY LETNÉHO SLNOVRATU 21.6. – 23.6. – Polianky – Sekcia

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-sln-oznam13-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.