RODNÁ CESTA UVEDENÁ NA KONCERTE

Môžeme ju chystať na každé ročné obdobie.

uvedenie_rc.gif

V Hlave 22 bolo zase plno. Koncert Žiarislav a Bytosti nebol však jedinou udalosťou. Hlavnou „časovkou“ bolo uvedenie časopisu RODNÁ CESTA. Udialo sa cez prvú prestávku koncertu. Kmotrom časopisu pri uvedení bol Robo Grigorov, ktorý chystá článok do druhého čísla. Na koncerte bolo viacero redaktorov a prispievateľov: Bohdan Dobroslav, Maroš Puchovský, Javor Divotvor, Henrich Hrom, Zuzana Kováriková, Žiarislav… Na koncert prišlo vyše 130 návštevníkov, čo je kapacita klubu. Žiarislav oznámil, že zbierka na časopis sa nakoniec predsa len rozbehla a že Rodná cesta je naplánovaná na každé ročné obdobie, najbližšie k jari, a že náš časopis sa dá objednať a predplatiť. Vyzval tiež prostredníkov, ktorí ju v mestách môžu šíriť medzi priateľov, keďže riadna distribúcia sa zatiaľ ešte nespustila. Zbierka pokračuje a začína sa s prípravou druhého čísla, keďže „časopis potrebujeme nielen na vzdelávanie, ale aj na obranu našej kultúry“.

Posvätenie časopisu sa dialo dymom z tradičných bylín zapálených kresadlom a pokropením ratolesťou. Uvedenie prebehlo za prívalu zvukov novodrevných piesní.

-tan- 

Prvé ohlasy:
* Koncert, podobne ako časopis Rodná cesta – nesklamali. Len tak ďalej a veľa živy ….Henrich Hrom

* Ahojte, koncert s krstom nás veľmi potešil a tešíme sa tiež, že sa časopis vydaril! 🙂 Dúfajme, že celá vaša snaha prinesie veľa dobrého ovocia! Zuzana K.

 

podobné články:

čo je v Rodnej ceste?

rozhovor: Časopis Rodná cesta je v tlačiarni. -Uvedieme ho na piatkovom koncerte v bratislavskej Hlave 22

PODPORTE VYDANIE časopisu RODNÁ CESTA – všetky články a podporné podujatia

 

 

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-rc_uvedenie-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.