Rozšírme časopis RODNÁ CESTA!

Priatelia!

Všetci, ktorým záleží na tom, aby naša obroda postupovala a rástla, prečítajte si tento list:

Viete, že náš spôsob je mimo oficiálnych trendov. Nespájame sa s politickými stranami ani s firmami, ani s tendenčnou módou. Podporujú nás nadšenci – bežní ľudia a vďaka nim a našej nabudenosti mohli sme vydať prvé číslo časopisu Rodná cesta. Tento časopis na rozdiel od bývalej Divy je písaný tak, aby bol prístupný aj takým ľuďom, ktorí s našim hnutím, či obrodou, nikdy neprišli do styku. To znamená smerom k širšej verejnosti.

Kým prvé číslo Divy napísal jeden človek, prvé číslo Rodnej cesty sme za pomoci ďalších písali štrnásti. Aj z tohto hľadiska je jasné, že sme o riadny kus ďalej.

rc1.jpg

V tejto chvíli chystáme rozvoz (distribúciu) časopisu cez najrozsiahlejšiu slovenskú sieť. Tá aj keď rozvezie niekoľko tisíc našich časopisov, to ešte neznamená, že ich niekto uvidí, aby si ich mohol kúpiť. Každá novinová „búdka“ má dnes vyše päťsto tlačových titulov, takže málokde sa Rodná cesta dostane „do výkladu“, bolo by to skôr výnimočné.

Znamená to, že tak, ako sme si časopis svojpomocne vydali, tak si ho musíme aj svojpomocne rozšíriť, aby sa dostal medzi ľudí. Inak by to bola do veľkej miery zbytočne vynaložená živa. Na stránku www.ved.sk chodia mesačne tisíce ľudí. Z toho je polovica stálejších. Písmo elektronické je však menej trvanlivé a pre mnohých aj menej stráviteľné a prístupné, ako písmo tlačené. A mnohé naše články stoja za to, aby otlačené boli. Ich účel bude naplnený až vtedy, keď sa dostanú k čitateľom.

Preto je dôležité, aby ste, pokiaľ máte chuť a vedomie o potrebe našich vecí, aby ste napomohli šíreniu nášho časopisu.

Ako sa to dá?

  1. Predať , či inak dať ho svojim známym a iným záujemcom. Dopravíme vám časopis Rodná cesta v nejakom predpokladanom množstve, podľa vami odhadnutého počtu (známych, či iných možných záujemcov) v počte dajme tomu 10 a viac (menej zasielať je drahé). Časopisy môže prostredník vziať na predaj a potom vyplatiť, alebo naopak, čo je pre vydávanie výhodnejšie, vyplatiť hneď a potom predať. Tak či onak.
  2. Časopis ponúknuť do čajovní, predajní a podobne. My zabezpečíme časopisy aj dodacie listy a osobný kontakt ak treba, prostredník nás spojí.
  3. Iné spôsoby oznamov – rozvoz letákov, plagátov, oznamy v médiách a podobne.
  4. Ak má prostredník u seba časopisy, a niekto v tom meste ich nemôže zohnať, môžeme ho spojiť s prostredníkom.
  5. Aj pouličný predaj je možný
  6. Využitie všetkých internetových sietí
  7. Iné možnosti

 

Ak ste sa rozhodli pomôcť našej spoločnej veci, v tejto dobe, ktorá je mimoriadne dôležitá, ozvite sa nám a pošlite nám na adresu diva@ved.sk imelo s označeným predmetom „prostredník“

 

Srdečná chvála.

 

Za Rodnú cestu Žiarislav

 

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-rc-list-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.