Čo to za dym púšťalo záhadné lietadlo?

V ten deň nad nami preletelo zarána lietadlo a o dve minúty znova. Krúžilo nad nami ako jastrab. Pri troche konšpirácie by sme si mohli myslieť, že nás fotí. Keďže sme sa chystali práve nasnímať teleobjektívom nejaké jastraby, tak sme si ho aj my nafotili. Nabrali sme to ale osobne, pretože nás v ten deň nás čakalo ešte vyše sto preletov a lietali všetkými smermi kade – tade. Trvalo to viac, ako týždne, zdalo sa, že im už dochádza benzín, že už neprelietavajú každú druhú minútu. img_7886.jpg

Zľahka sme si zatipovali, že vzhľadom dianie na východ od Karpát naši chlapci zo Sliača cvičia, veď nemajú nalietané takmer žiadne hodiny a človek nikdy nevie…To by bolo v poriadku, chlapci zo Sliača. Lenže lietadiel bolo tak veľa, že sme to odhadli na spravidla neslovenské posádky. Odhadli sme, že nad nami lietajú cudzineckí vojaci zo spojeneckých krajín, ktoré vedia, ako NA TO.

img_7615.jpg

Aj keď ako vrchárski bačovia nemáme veľké znalosti z odboru leteckej mechaniky, jedno lietadlo, ktoré sme si odfotili namiesto jastraba zboku, keďže sa pri nás namiesto jastraba otáčalo, vypúšťalo náramne zvláštny dym. Zvláštny nebol ani tak len dym, ako skôr spôsob, akým ho vypúšťalo.

img_7916.jpg

img_7914.jpg

img_7911.jpg

Spočiatku sa zdalo, že ide o bežný dym, len trochu černejší, z tryskového motora. Pri otáčke sme však videli, hlavne na snímke, že dym nevypúšťa z motora, ale kdesi z chvosta, z jeho vrchnej časti. Tam predsa nemôže byť žiadny motor, veď by mu ho odtrhlo, ten chvost. Vrchára by ešte mohlo napadnúť, že by tam chlapík mohol mať komín, keď si údi klobásky v podpalubí, komín mu kúri pekne hore, aby sa nenadýchal toho čierneho dymu. Lenže to sa nedá robiť v takej rýchlosti, údiť klobásky. Ten dym púšťali nad naše vrchárske stráne.

img_7955.jpg

img_7869.jpg

img_8008.jpg

 Všetky z nich boli hlučné, teda zvukové, niektoré aj nadzvukové. No dobre, môžeš zaliezť niekde do jaskyne, aby keď ti z toho hučí v hlave. Ale čo ten tmavý plyn? Človek sa odsťahuje do prírody, aby mal pokoj, a nestačí, že tu hučia, ešte tu aj dymia? Azda sme len osobne neurazili na našej ceste nejakú členskú krajinu nášho oceánskeho spolku. Ak áno, tak sa ospravedlňujeme, už na nás nepúšťajte dym, už sa nebudeme hrať s gumipuškami.

img_8052.jpg

img_7682.jpg

Zdá sa, že naši spojenci chceli urobiť dojem na známych z východnej strany Karpát preletmi s benzínom z východnej strany Karpát. Už lietajú menej.

img_7927.jpg

img_7969.jpg

img_8079.jpg

snímky: -RC-

Podobné články:

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-lietadla-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.