KONCOVKY AJ S BUBNAMI, KONCOVKY AJ S LIEČITEĽSTVOM!

Na vedomeckej „Ceste koncovky“ – aj s rytmickými nástrojmi, fujarou i dierkovou píšťalou.

pistaly2.jpgNajbližší víkend Vedomeckej univerzity sa bude niesť nielen v znamení prirodzeneného ladenia, ale aj v znamení prirodzených tepov (rytmov). Budeme používať jednoduchšie tepové nástroje (hrkálky, paličky, kamene, ale i tlesky rúk a kroky divotancov), ale budeme pracovať postupne aj s bubnami (doby a iné bubny valcovitého tvaru, nie džembe). K Ceste koncovky patrí aj vedomstvo o zákonitostiach hry s inými nástrojmi (aj strunovými). Keďže sa tento smer – Cesta koncovky – už od roku 1996 používa aj na liečenie a terapiu, budeme pracovať s koncovkou a v tomto smere – v zlepšení dychových schopností a so zámerom na liečenie ťažkostí spojených s dychom i s liečením neuróz.

A samozrejme – koncovka ako meditačný nástroj. Hra na koncovku s dôrazom na duševnú rovnováhu, prácu so živlami… Tiež cvičenie sústredenosti a zlepšovanie pamäte.

A samozrejme budú aj obradové a svargové rozjímania pre tých, čo chcú uskutočňovať aj zlaďujúce rozjímania s pravzorom 4 strán.

A aké by to bolo bez spevu a tanca? Nie tak dobré, ako to bude s tým všetkým. A so sobotňajším koncertíkom, do ktorého sa môžu zapojiť i účastníci učenia.

Na toto sústredenie sme dlho čakali. Nepremeškajte jedinečnú tohtoročnú príležitosť!

! Pre hudobníkov aj nehudobníkov !

-vu-

podobné články:

ved_univerzita_koncovka_maly.gif

http://www.ved.sk/VedPodujatia.htm

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-koncovky-a-bubny-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.