Vyvolá USA vojnu v Iráne?

 

Nie je to tak dávno, čo USA svojvoľne zaútočili na Irak pod zámienkou vývoja jadrových zbraní. Jadrové zbrane v Iraku sa ani po jeho rozbití nenašli. Teraz USA robí vojenské prípravy na Irán pod tou istou pochybnou zámienkou. Pritom jediný štát na svete, ktorý použil jadrové zbrane, sú práve USA, ktoré vyhladilo, ženy, deti a starcov v Hirošime a Nagasaki. Nielen mimozemšťan by mohol položiť otázku, že keď môže mať jadrové zbrane Izrael, prečo by ju nemohol mať aj Irán? Lebo nie je vyvolený? Súdny človek isteže jadrové zbrane ako také odmieta, keďže sú to „civilizačné“ zbrane srabov a zákerných vydieračov namierené v drvivej väčšine proti civilnému obyvateľstvu a prírode. Je to ako chémia na poli – keď s tým začne jeden, robia to všetci, čo môžu, aby sa tým najchemickejším vyrovnali. Dodnes vybuchujú americké bomby vo Vietname, Laose a Kambodži, kde každoročne umiera množstvo roľníkov. Dodnes tam sú územia bývalých lesov a bývalých polí, kde aj po desiatkach rokov od zásahu amerických chemických zbraní nič stráviteľné nerastie. „Svetový žandár“ napriek tomu robí stále tie isté chyby. Viera vo vlastnú vyvolenosť po zuby ozbrojených pák môže byť pre svet veľmi nebezpečná.

 

Zdá sa, že USA chcú vyvolať ďalšiu ropnú vojnu. Nápad s vyzbrojením opozície v Sírii americkými zbraňami nie je nijako prekvapivý. Takto boli uskutočnené minuloročné prevraty v moslimských krajinách, ktoré však nepriniesli žiadnu vládu dobra. Nie inak, ako snahu o vyvolanie vojny, možno označiť reakciu USA na zajatie svojho špionážneho lietadla nad Iránskym územím. USA nielenže sa neospravedlnili, dokonca ani diplomaticky nemlčali a „neprehodnocovali skutočnosti“, ale len drzo požiadali Irán, aby ich špionážne lietadlo vydal.

 

Prečo by nemohlo podať napríklad Slovensko nejakú protestnú nótu proti tejto hazardérskej politike? Azda sa nás prípadná vojna v Perzskom zálive netýka? Aha, prepáčte, zabudol som, že sme len vazalským štátom „svetovládnych“ vodcov, ktorí sú tu na to, aby posielali nóty nám, a nie naopak. Alebo snáď nie? Česť sa tu akosi nenosí, predajnosť a zbabelosť je štandard?

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-iran-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.