KROK ZNAMENÁ CESTU

Keď človek nepracuje s telom, tak mu telo chradne. Keď nepracuje s duchom, tak mu duch chradne. Keď nepracuje s dušou, tak mu duša chradne. Takto by celý človek chradol, mľandravel, pokiaľ by na sebe, na svojich schopnostiach vnímať, vedieť a konať nepracoval.
Ľudia kráčajúci po vedomom chodníku pred jedlom, ráno i na sklonku dňa, uskutočňujú obrad chvály darov, obrady zladenia. Sú veľké sviatky výročné, keď silno prúdi živa a sú aj sviatky štvrťročné. Aj preto sa schádzame, ale nie aby sme len oslavovali, ako to niektorí mylne chápu, ale aby sme na sebe husto pracovali. Vedomou prácou na vedomeckej ceste sa posilní nielen telo, ale aj duch a duša.
Dobrý stav tela a ducha je rovnovážna poloha vratká. O stálosť tejto polohy sa treba snažiť. Platí to pre jednotlivca i pre spoločnosť.
Vedomecký chodník je cesta poznania, živy a úcty .
Dobrý je čas na ďalší krok na vedomeckom chodníku
preto v čase jarnej rovnodennosti súlade s ročným obdobím a polohou Zeme, Slnka, Mesiaca a ľudskej duše je takýto priemet našej činnosti :
1. Obrady Svätenia jari – národopisná (etnologická) prednáška s besedou a spievaním jarných piesní.

2. Príprava – aj obradná – novej hriady na zelenej strmej lúke, ktorú rovno zasejeme, aby sme ju spoločne na letnom tábore zožali.

3. Doplnkovo cvičenia – Cesty koncovky, prvky Rajany a cvičenia 4 živlov.

4. Na požiadanie: výklad staroslovanských mien z prírodného časníka…

Sobotný večer s hudbou pri ohni – význam vtipu a duševné omladzovanie.
Viacej TU:
http://www.ved.sk/plagaty2016/Jarne%20sustredenie_plagat.pdfjarne_sustredenie

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/krok-znamena-cestu

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.