Iné piesne a príhody Žiarislava – Živicovými očami

ine_mŽiarislav je práve na koncertnej šnúre z Prahy do Košíc. Dnes (8.12.) v Bratislave uvedie knihu Čaro prírody. Posielam vám postrehy z koncertov v Brne a Prahe predtým, ako dorazíme na Slovensko, kde pokračujeme s touto novou podobou hudobného stvárnenia.

Koncertná šnúra INÉ PIESNE je na rozdiel od koncertov Žiarislava s Bytosťami zameraná skôr na pokojné počúvanie a naladenie sa na hudbu alebo zvuky nástrojov kde ako nový prvok znie trošku neobvykle ústna harmonika, ktorá však pôsobí nerušivo v súznení s gitarou alebo aj  s husľami. Tým, že je sám ako hudobník, tak vie takto priamejšie pracovať  s naladením ľudí. Tým, že nie je potrebné sa zlaďovať s inými hudobníkmi, vie v pravej chvíli nechať vyznieť jednotlivé nástroje, v inej chvíli zas hlas, text piesne alebo básne, teda je to koncert zameraný skôr na jemnejšie city a vlnenia. A naladenia. Zaznelo viac nových piesní, ktoré som počul prvý krát na koncerte alebo naživo.

Keď som v Brne a v Prahe sledoval tváre poslucháčov alebo hostí, tak žiarilo z nich také to napojenie sa na hudobníka, ako keď sa vezú na vlne, prevažne to bol spokojný až milo usmievajúci sa výraz tváre. Počas koncertu sa nikto nerozprával – to usporiadateľský postreh.

hra_mPríjemným osviežením bolo hovorené slovo a niekoľko príhod zo Žiarislavovho života, napríklad o účinkovaní v rádiu Lumen, o úspechoch jeho piesní v hitparáde tohto rozhlasu a iné zaujímavosti, ktoré bežne nerozpráva.

Na brnenskom koncerte po niekoľkých piesňach  prišlo posvätenie nového časníka, dymom z liečivých  bylín a vodou. Na záver prišlo príjemné prekvapenie, keď po ukončení koncertu ľudia neprestávali tlieskať a začali si pýtať piesne na želanie.

Počas technickej prestávky (nezbedný gitarový snímač) – Žiarislav vyzval poslucháča, ktorý cez prestávku spomenul svoje básne, aby nejakú báseň predniesol. Prekvapený mladý autor takto prečítal dva svoje kusy. Na každom z týchto koncertov sa stane niečo nové a nepredvídané.

Na pražskom koncerte čakalo účastníkov prekvapenie v podobe koláčov so slnečnými vzormi a sušeného ovocia.

Zdraví vás a na ďalšie koncerty sa teší

Vidimir

s-pistalou_m zo-zadu_m hore_m

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/ine-piesne-prihody-ziarislava-vidimirovymi-ocami

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.