Na Návrat Slovenov v duchu a slove

Bol na Devíne rad ako pred tuzexom.

Žiarislavovu knihu Návrat Slovenov v duchu a slove tlačili v tlačiarni na Letný slnovrat v roku 2014. Posvätená bola ohňom a vodou na Devíne, na sútoku Dunaja a Moravy. Aj keď väčšina ľudí dostala oznámenie až v deň posvätenia knihy,  pod hradom, kde sa stretávali aj obrodenci 19. storočia, sa zišlo slušné množstvo ľudí. Miesto poľahky našli vďaka živej hudbe Žiarislavova a Dobyrada. V prírodnom prostredí prebehlo posvätenie knihy síce neformálnym spôsobom, ale s vedomeckým obradom uctenia si živlov, predkov a divov. Počas uvedenia sa na sútoku zhromažďovali ďalší záujemcovia a Žiarislav podpisoval a podpisoval knihy s prianiami a naozajstným perom vkreslenými svargami. Ako povedal jeden z účastníkov, na devínskom sútoku stál rad ako za „sociku“ pred tuzexom.  Na druhý deň knihu uviedol s malým koncertom a vysielaním v sále Slobodného vysielača v Banskej Bystrici.

Aj keď o knihe Návrat Slovenov v duchu a slove doteraz nevyšiel pravdepodobne v tlači žiaden článok a novinári si ho nevšimli, väčšina nákladu sa behom mesiaca rozchytala a koncom leta očakávame ďalšie vydanie.

-rc-

na_devine_uzsasachadzaju_.jpg

Už sa tu schádzajú, už sú pri prameni…

svargy_na_pol_zrde.jpg

Svargy pred uvedením na pol žrde

slncomila.jpg

Niekoľko viet…

posvatenie.jpg

Zelinky tlejú.

kolac.jpg

Pripravená kniha aj obetný svargovník.

livia.jpg

Sláva!

zvlastny_ukaz.jpg

Zvláštny úkaz

nanebesiach.jpg

na oblohe,

pisatel.jpg

veru.

fronta.jpg

Podpisovanie knihy Návrat Slovenov v duchu a slove

devin.jpg

Na pôvodnú kultúru si niekedy treba vystáť radu

bb1.jpg

Vlnenie ducha v hudbe

bb2.jpg

Tie vysoké skale, to sa mi outáre…

bb3.jpg

Vo Slobodnom vysielači nás pristihol večer

bb4.jpg

Ešte doplníme jeden zdroj a to ručne písaný.

bb5.jpg

Keď perom, tak perom.

bb6.jpg

Venovanie grafikovi po dvojtýždňovom ponocovaní.

bb.jpg

A ešte pridáme pár piesní.

foto: BA – Marek Kováč, BB – Stano Seifert

Môžete si objednať knihu s prianím a podpisom pisateľa. TU

nové ohlasy na knihu:

Maroš Puchovský nám napísal:

Ahoj Miro, na jeden dúšok som prečítal tvoj nový Návrat Slovenov a skutočne klobúk dole –  vynikajúce, pútavé a bystré a pritom vedecky podložené. Skvelé dielo, blahoželám 🙂

Tono Michalík nám napísal: Ďakujem Žiarislav za skvelú knihu.! Skvelý počin pre všetkých Slovanov, nielen Slovákov. Je to čin hodný sňatia klobúka a hlbokej   poklony. Miesto svätenia knihy pod hradom Devín bolo vybrané tiež mimoriadne šťastne. Jedna pani čakajúc v dlhom rade na knihu sa vyjadrila, že to miesto na sútoku Moravy a Dunaja má magickú silu. Asi to tak cítili aj štúrovci, ktorý tam prijímali staroslovienske mená. Lepšie miesto na posvätenie takejto knihy sa nájsť nedalo! Ešte raz srdečná vďaka.

Hodnotenie knihy na portále Martinus: Kniha je výborne napísaná je plná faktov, dedukcii, plná výsledkov badeteľskej práce autora na doteraz málo publikovaných faktoch o živote starých Slovanov, našich predkov a našej kultúre z predkresťanskej éry. Vyvracia mnohé mýty, ktoré sa nám snažili vsugerovať prostredníctvom inej kultúry (väčšinou veľmi nekultúrne)  neslovanský dobyvatelia Európy. Kniha odkrýva mnohé fakty o úmyselnom potláčaní našej pôvodnej kultúry, písme a viere. Odporúčam každému, kto chce hľadať svoje historické korene. 

Miroslav Vrána nám napísal: Veľká vďaka Žiarislavovi a celému kruhu obetavcov, ktorým sa podarilo vydať túto knižku. Chvála a sláva!

Zdroj: Ved.sk

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/rc-ns-uvedenie-htm

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.